Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pieniądze na ratowanie wartościowych budynków we Wrocławiu

Facebook

Prawie 2 miliony złotych dostaną w tym roku z wrocławskiego budżetu właściciele prywatnych i wspólnotowych kamienic wpisanych do rejestru zabytków. Miasto już po raz dziesiąty rozda fundusze na ratowanie wartościowych budynków, które wprawdzie nie należą do niego - ale są cenne ze względu na swe walory estetyczne.

Spośród złożonych do Miejskiego Konserwatora Zabytków wniosków  zostało wybranych 9 budynków – mówi wiceprezydent Adam Grehl:

Prócz tego szansę na przywrócenie świetności zyskają trzy kamienice w Rynku, dwie przy placu Solnym i po jednej na Krasińskiego i Piłsudskiego.  Na co konkretnie właściciele budynków będą mogli wydać dotację od miasta? To już zależy od tego, jak sporządzony został wniosek o dofinansowanie – mów Grehl:

Program będzie kontynuowany. Złożyć wniosek o takie dofinansowanie może każda wspólnota mieszkaniowa zajmująca kamienicę wpisaną do rejestru zabytków:

W poprzednich dziewięciu latach odnowiono setkę kamienic. Dzięki determinacji wspólnot mieszkaniowych udało się odmienić wizerunki całych ulic – jak choćby ulicy Norwida.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj