Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pierwsze podsumowanie Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego

Facebook

Dopłaty do wynagrodzeń, pożyczki, uproszczenia procedur, ale także fachowe specjalistyczne doradztwo – to wsparcie dla przedsiębiorców korzystających z Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego. Poznaliśmy dane dotyczące podsumowania pierwszych tygodni tego programu.

Według statystyk, w porównaniu z ubiegłym rokiem, mamy dwukrotnie mniejszą ilość ofert pracy w regionie, a jednocześnie kilkukrotnie zwiększyła się ilość osób bez pracy. To efekt kryzysu gospodarczego wywołanego przez epidemię wirusa SARS-CoV-2. Odpowiedzią na tę sytuację było ogłoszenie z końcem kwietnia przez samorząd województwa Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego.

W ramach dofinansowania do wynagrodzeń/części kosztów prowadzenia działalności, wpłynęło 10.872 wniosków na kwotę przeszło 149 milionów złotych. Ostatecznie dofinansowanie trafiło do 2857 wnioskodawców, a kwota wypłat przekroczyła 30 milionów złotych.

W ramach przygotowanych pożyczek i poręczeń 178 firm złożyło wnioski na kwotę ponad 43 milionów złotych. Aktualnie trwa analiza tych wniosków, a wypłaty ruszą w ciągu najbliższego tygodnia.

Dodatkowo, w ramach pośredniego wsparcia finansowego – czyli uproszczonych rozliczeń dotacji, wypłaconych zostało w trybie uproszczonym 107 firmom 35 milionów złotych. W ramach tzw. wakacji od spłat pożyczek – czyli zawieszenia na okres 6 miesięcy konieczności spłat udzielonych już wcześniej pożyczek wpłynęło 565 wniosków na kwotę przeszło 108 milionów złotych. Pozytywnie rozpatrzono 437 wnosków na kwotę 81 milionów złotych.

Działania pomocowe cieszą się dużym zainteresowaniem i każdego dnia przybywa osób, które sięgnęły po samorządową pomoc.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj