Radio Gra Wrocław

Pierwszy Operowy Jarmark Świąteczny. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających?

Od poprzedniego weekendu wrocławskiej mapie atrakcji turystycznych pojawił się Operowy Jarmark Świąteczny, w ramach którego codziennie od godziny 12 do 20 będzie można posłuchać bożonarodzeniowych utworów, obejrzeć występy chórów oraz kolędników a także pogłaskać alpakę.

/fot. Opera Wrocławska, fot. ENEN STUDIO

Na parkingu pod Operą Wrocławską pojawiło się niezwykłe, kameralne miasteczko. Wśród drewnianych domków ze smakołykami i niepowtarzalnymi prezentami, przechadzają się alpaki i kucyk. Można posłuchać świątecznych utworów nagranych przez operowe gwiazdy, a na scenie obejrzeć występy chórów i kolędników. Nie brakuje też rozgrzewających napojów i ciepłych potraw.

/fot. Opera Wrocławska, fot. ENEN STUDIO

To wszystko, dzieje się w tym samym miejscu, w którym w czasie wakacji działało tak lubiane przez wrocławian i turystów Letnie Kino Opery Wrocławskiej. Popularyzujący operę projekt op.era4u powrócił w zimowej odsłonie.

/fot. Opera Wrocławska, fot. ENEN STUDIO

#OperaNaŚwięta – w domku pod tym szyldem można znaleźć kultowe plakaty operowe m.in. autorstwa Rafała Olbińskiego, wydawnictwa Opery Wrocławskiej, a także niebanalny prezent – kartę podarunkową na zakup biletu na dowolny spektakl do końca sezonu 2022/2023. W mobilnej kasie biletowej można nabyć bilety na takie spektakle jak: Carmen, Don Juan, Żywioły – Wieczór Choreografów czy Skrzypek na dachu.

/fot. Opera Wrocławska, fot. ENEN STUDIO

Na tle operowej ścianki można zrobić sobie zdjęcie i wykreować własną pocztówkę świąteczną do wykorzystania w mediach społecznościowych.

Nie braknie też rarytasów pochodzących od lokalnych producentów z różnych zakątków województwa – bogactwo dolnośląskich smaków i aromatów jest w końcu nie mniej ważnym dziedzictwem niż regionalny repertuar muzyczny! Swoje dzieła wystawią również artyści rzemieślnicy i rękodzielnicy.

/fot. Opera Wrocławska, fot. ENEN STUDIO

Wydarzenie odbywa się codziennie od godziny 12 do godziny 20, na parkingu przy Operze Wrocławskiej od strony fosy, ulica Świdnicka 35 i potrwa aż do świąt- 23 grudnia.