Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pies na medal. Oksza zdeklasowała konkurencje podczas zawodów!

Facebook

Na co dzień psiak wyszukujący materiały wybuchowe podczas ostatnich zawodów kynologicznych organizowanych przez Straż Graniczną zajął pierwsze miejsce osiągając aż 395 punktów na 400 możliwych.

/wrocławska policja/

Oksza jest psem rasy owczarka niemieckiego, w policyjnych szeregach służy od 3 lat. Jej domowe imię to Asza, bowiem psy służbowe w Policji bardzo często noszą dwa imiona. Jedno jest prywatne nadane przez przewodnika, a to oficjalne to służbowe związane z hodowlą z jakiej pochodzi.

Specjalność Okszy bądź, jak ktoś woli Aszy, to materiały wybuchowe. W ostatnim czasie na swoim koncie ma niemały sukces. Wezwana do działania w środku nocy, na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu, znalazła broń palną oraz amunicję.

/wrocławska policja/

Bardzo cieszymy się, że Ogniwo Przewodników Psów Służbowych wchodzące w skład Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, osiąga tak wysokie noty w zawodach psów służbowych. Te, w których zdobyła I miejsce osiągając 395 punktów na 400 możliwych odbyły się w Piszu w dniach 23-26 maja 2023 roku

– czytamy w policyjnym komunikacie.

/wrocławska policja/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj