Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pies Radler postrachem dolnośląskich włamywaczy

Facebook

Policyjny pies Radler wraz ze swoim opiekunem udaremnił próbę kradzieży felg. Do zdarzenia doszło przy jednym z domów na terenie Legnicy. Mężczyzna przyłapany na gorącym uczynku zaczął uciekać. Bezskutecznie, wytropił go policyjny pies o imieniu Radler.

/fot. fb. dolnośląska policja/

W miniony piątek policjant będący po służbie podczas spaceru zauważył wyłamane drzwi garażowe przy jednym z domów na terenie Legnicy. Funkcjonariusz nabrał podejrzeń, że mogło dojść do włamania, dlatego przeszukał pobliski teren aby sprawdzić czy nie ma tam nic podejrzanego.

Tuż przy pobliskich torach kolejowych zauważył on mężczyznę zdejmującego opony z felg. Przyłapany na gorącym uczynku zaczął uciekać. Policjant natychmiast powiadomił dyżurnego jednostki i poprosił o wsparcie.

Na miejsce udali się mundurowi oraz przewodnik z psem tropiącym. Podjęty przez psa trop doprowadził stróżów prawa do mężczyzny ukrywającego się w krzakach. Jak się okazało 39-latek skradł 4 felgi z oponami, 2 szpule przewodu miedzianego oraz 4 zbiorniki aluminiowe.

/fot. fb. dolnośląska policja/

Sprawcy włamania i kradzieży grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj