Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pijane matki opiekowały się małymi dziećmi w Kamiennej Górze

Facebook

Kompletnie pijane kobiety „opiekowały” się - o ile można to tak nazwać - swoimi niemowlętami. Teraz nieodpowiedzialnymi matkami zajmie się sąd. Do zdarzeń doszło w powiecie kamiennogórskim.

Najpierw mundurowi patrolujący ulicę zauważyli trzydziestoczteroletnią kobietę, która zataczała się pchając przed sobą wózek z czteromiesięcznym dzieckiem. Przebadali ją alkomatem, który wykazał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dziecko trafiło do Powiatowego Centrum Zdrowia.

Kolejną podobną interwencję mundurowi – wraz z pracownikami opieki społecznej – musieli podjąć już godzinę później. Pijana 29-latka miała pod swoją opieką czwórkę dzieci. Najstarsze miało 5 lat. Najmłodsze – niespełna miesiąc. Okazało się, że kobieta ma 2,3 promila alkoholu w organizmie i w tym stanie karmiła niemowlaka piersią.

Dziecko trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia alkoholem. Kobiety mogą usłyszeć zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. O losie najmłodszych zadecyduje natomiast sąd rodzinny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023