Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Piłkarska reprezentacja Dolnego Śląska wywalczyła mistrzostwo Europy!

Facebook

Wielki sukces reprezentacji Dolnego Śląska w międzynarodowym turnieju piłkarskim. Dzięki finałowemu zwycięstwu nad gospodarzami turnieju, zespołem Bawarii, nasz region po raz drugi w historii zdobył puchar UEFA Regions Cup.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Mówi Andrzej Padewski – Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

W tegorocznym finale piłkarze trenera Grzegorza Kowalskiego stanęli naprzeciw reprezentacji Bawarii. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych piłkarzy 3:2, a aż cztery bramki w tym spotkaniu padły po rzutach karnych. Piąta bramka padła po dobitce z karnego więc jest liczona jako bramka z gry.

Po raz drugi w historii rozgrywek reprezentacja Dolnego Śląska zagrała w finale mistrzostw Europy amatorów. Poprzednio Dolnoślązacy wystąpili w decydującym meczu w roku 2007, wygrywając wówczas z reprezentacją Południowo-Wschodniego Regionu Bułgarii – gospodarzami tamtej imprezy.

Mówi Michał Bobowiec – Wicemarszałek Województwa

Reprezentacja naszego regionu zdobyła mistrzostwo Europy, ale nie była faworytem turnieju. Pokazała to pierwsza konferencja trenerów…

Mówi Grzegorz Kowalski – trener reprezentacji Dolnego Śląska

Reprezentacja Dolnego Śląska starania o awans do tej imprezy rozpoczęła już w 2017 roku, Po eliminacjach krajowych przyszło nam zmierzyć się z Włochami z Toskanii, Szwajcarami z regionu Vaud oraz Rumunami z Iaioveni. Awans do finału zapewniło Dolnoślązakom 5 punktów w starciach z Hiszpanami z Kastylii, Czechami z Hradec Kralove i Rosjanami z regionu Chayka.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj