Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Piłkarze Śląsk Wrocław Blind Football zdobyli Puchar Polski

Facebook

Zrobili to po raz drugi. Piłkarze Śląsk Wrocław Blind Football zdobyli Puchar Polski. Drużyna powstała w 2019 roku i zrzesza w swoich szeregach niewidomych i […]

Zrobili to po raz drugi. Piłkarze Śląsk Wrocław Blind Football zdobyli Puchar Polski. Drużyna powstała w 2019 roku i zrzesza w swoich szeregach niewidomych i niedowidzących zawodników z Wrocławia i regionu.

Kolejny spektakularny sukces na swoim koncie ma blindfutbolowa sekcja Śląska Wrocław. Po zaciętym meczu z Wisłą Kraków, piłkarze WKS sięgnęli po drugi Puchar Polski w historii. 

Finał był bardzo emocjonujący, bo do  wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

W tegorocznym turnieju o Puchar Polski wzięły udział cztery drużyny: Górnik Zabrze, Niewidzialni Bielsko-Biała, Wisła Kraków i Śląsk Wrocław. To właśnie dwie ostatnie ekipy uznawane były za najmocniejsze w Polsce. Tytułu bronili krakowianie.

Śląsk Wrocław Blind Football powstał w 2019 roku i zrzesza w swoich szeregach niewidomych i niedowidzących zawodników z Wrocławia i regionu.

Największym sukcesem drużyny jest zdobycie klubowego mistrzostwa świata podczas rozgrywanego w 2020 roku czempionatu w Bułgarii. Śląsk ma też na koncie zwycięstwa i medale międzynarodowych turniejów oraz Puchar Polski. To ostatnie trofeum po raz kolejny trafiło w ręce WKS-u.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj