Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Plenerowe studio Radia Gra na Tumski Cup! [FOTO] [WIDEO]

Facebook

W sobotę 18 czerwca na wyspie Bielarskiej odbyła się VII edycja "Tumski Cup", czyli wyścigi Smoczych Łodzi. Miłośnicy tej widowiskowej, chociaż jeszcze mało znanej wodnej dyscypliny sportowej rywalizowali ze sobą na ponad 200-metrowym odcinku Odry. Na miejscu stanęło też nasze plenerowe studio.

Głównym organizatorem wydarzenia był Hotel Tumski oraz znany wioślarz Paweł Rańda, z którym rozmawialiśmy przed początkiem wyścigów:

W naszym plenerowym studiu gościliśmy również zawodników przygotowujących się do startu, a jednym z nich był Paweł Koziołek z drużny organizatorów, czyli drużyny „Hotel Tumski”:

Tuż po jednym z wyścigów Smoczych Łodzi o wrażenia pytaliśmy zawodników KRD – Karola Wojtowskiego oraz Roberta Skłodowskiego:

Podczas Tumski Cup na wyspie Bielarskiej obecna była również Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, które prowadziło charytatywną zbiórkę. Mówi Ada Kamińska:

Podczas sobotniego (18.06.) wydarzenia, organizatorzy zadbali o wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z nich była możliwość poznania kultury Chin, dzięki obecności Instytutu Konfucjujsza. Stoisko odwiedziliśmy z mikrofonem Radia Gra i rozmawialiśmy z Wiktorią Migdał:

Frekwencja dopisała!

Podczas wyścigów Smoczych Łodzi przy wyspie Bielarskiej można było również poznać inne, mało znane, ale ciekawe dyscypliny sportu. Mówi Michał Buczyński z Polskiego Związku Przeciągania Liny:

W Plenerowym studiu Radia Gra często odwiedzali nas przedstawiciele załóg Smoczych Łodzi:

Nawet nie najlepszy występ w zawodach nie odbierał zawodnikom dobrego nastroju:

Tumski Cup to nie tylko sportowe emocje, ale też wielki rodzinny piknik. Nie zabrakło miejsc, które powstały z myślą o najmłodszych gościach imprezy – gdzie dzieci mogły nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy łącząc to ze wspaniałą zabawą:

W plenerowym studiu Radia Gra rozstawionym na Wyspie Bielarskiej był Damian Zdancewicz oraz Łukasz Jakubczyk. Polecamy naszą relację wideo oraz galerię zdjęć z tego wydarzenia!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2020