Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Po trzech latach przerwy ZUS wraca na Reymonta

Facebook

Po prawie trzech latach ZUS we Wrocławiu wrócił do swojej stałej siedziby przy ulicy Reymonta. Mieszkańcy Wrocławia są przyjmowani w nowoczesnym i w pełni przystosowanym do obsługi osób z niepełnosprawnościami miejscu. Pierwsi klienci zostali przyjęci już 7 marca.

/Zakład Ubezpieczeń Społecznych

W placówce gruntownie przebudowano i zmodernizowano salę obsługi klienta.

Dzięki rozbudowie budynek powiększył się o ponad 800 m kw. Nowoczesna, klimatyzowana i wygodna sala obsługi klientów została zlokalizowana w dobudowanej części. Staraliśmy się, aby cały inspektorat był w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami

– mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

/Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Rzeczniczka zapewnia, że w nowej, zbudowanej według najwyższych standardów sali, klienci będą swoje sprawy mogli załatwiać nie tylko w dobrych warunkach, ale też przy zachowaniu pełnej poufności danych.  Sala spełnia wszystkie nowoczesne standardy obsługi klientów. Są w niej wygodne miejsca dla czekających w kolejce oraz przestronna toaleta.

Planujemy także zorganizowanie miejsca do przewijania najmłodszych gości i kącika zabaw dla nieco starszych, towarzyszących rodzicom maluchów

– opowiada.

Wejście do sali, przed którą są trzy miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami – zbudowane zostało bez barier architektonicznych. Drzwi wejściowe otwierają się automatycznie, dzięki czemu osoby na wózkach nie mają najmniejszego problemu z wejściem do środka. Cały obiekt jest monitorowany a przeszklenia oklejone po to żeby osoby niedowidzące mogły bezpiecznie poruszać na terenie inspektoratu.

Stary budynek gruntownie zmodernizowano. Wykonano w nim termomodernizację, wymieniono okna i oświetlenie. Piwnice pod budynkiem odwodniono,  zainstalowano wentylację składnicy akt. Ze względu na stopień zużycia wymieniono także część instalacji.

Dla osób niedosłyszących zamontowaliśmy pętlę indukcyjna, czyli system wspomagania słuchu, który umożliwia odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. A dla osób niedowidzących czytane za pomocą zmysłu dotyku tyflomapy oraz oznakowanie w języku Braille’a

– opowiada Kowalska-Matis.

Rzeczniczka wyjaśnia, że zmodernizowany budynek jest energooszczędny. Został ocieplony, wymieniono w nim okna oraz zamontowano energooszczędne oświetlenie typu LED.

Całkowity koszt modernizacji i rozbudowy inspektoratu ZUS przy ulicy Reymonta we Wrocławiu wyniósł 14,9 mln zł. Prace trwały od lutego 2020.

/Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023