Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Po zmianach w karcie miejskiej ma być jeszcze bardziej nowocześnie

Facebook

Mennica z nową umową na dystrybucję biletów wrocławskiego MPK. Firma zostaje ta sama, co do tej pory, ale zmieni się system. Z offline na tzw. online. Oznacza to, że będzie jeszcze bardziej nowocześnie. Karta miejska Urbancard zmieni się w tzw. elektroniczną portmonetkę.

fot. facebook.com/mpkwroc

Rzecznik ratusza Arkadiusz Filipowski zachwala nowy system:

Taką kartę po prostu przykładamy do kasownika w tramwaju, a system odciągnie nam z niej odpowiednią opłatę za przejazd. Będzie można także skasować zwykłą kartę bankomatową.
Wygodniej będzie też posiadaczom biletów miesięcznych. Po kupieniu ich przez komórkę czy internet po prostu będą mogli wsiąść do tramwaju i już niczym się nie martwić:

Ważna informacja dla tych, którzy już teraz mają swoją Urbankartę: starsze wersje biletów będą działały z nowym systemem jak dotychczas, więc stałych pasażerów nie czekają żadne niedogodności. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z nowych wersji systemu, wystarczy, że wymieni kartę na nowszą wersję.

Im łatwiej kupić bilet, tym mniej osób chce jeździć na gapę. Dlatego też miasto chce również rozbudowania sieci sprzedaży:

Większa wygoda kupowania i kasowania biletów ma także dotyczyć biletomatów w pojazdach:

Czeka nas więc kolejny duży technologiczny skok, jeżeli chodzi o kupowanie biletów komunikacji miejskiej. I pomyśleć, że zaledwie 7 lat temu jako jedno z ostatnich miast w Polsce pożegnaliśmy kasowniki-dziurkacze, na rzecz kasowników mogących drukować datę i godzinę skasowania papierowego biletu.

Nowy system ma ruszyć w grudniu tego roku i będzie stopniowo zastępował dotychczasowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021