Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pod osłoną nocy ukradł ponad 300 pstrągów

Facebook

Jaworscy kryminalni zatrzymali sprawcę włamania na teren ośrodka zajmującego się hodowlą ryb. 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego dokonał kradzieży z prywatnego stawu 300 ryb o łącznej wartości 3000 złotych.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Właściciel ośrodka zajmującego się hodowlą ryb poinformował jaworskich policjantów, że nieznany sprawca, wykorzystując osłonę nocy, przecinając siatkę ogrodzeniową włamał się na teren jego posesji, a następnie przy użyciu podbieraka wyłowił z basenu łącznie 150 pstrągów, powodując straty w kwocie 1500 złotych. Wizerunek złodzieja oraz moment kradzieży został nagrany na monitoringu. Jak się okazało amator cudzych ryb zaatakował drugi raz. Kilka dni od zgłoszenia, mężczyzna w ten sam sposób wszedł na teren ośrodka i w nielegalny sposób wyłowił kolejne 150 pstrągów.

/fot. dolnośląska policja

Ujawnione przez technika kryminalistyki ślady na miejscu zdarzenia oraz zgromadzone przez śledczych dowody skutkowały ustaleniem podejrzewanego o te występki mężczyzny. Jaworscy kryminalni wykorzystując tę wiedzę zatrzymali związanego ze sprawą 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego.

Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu podejrzanego wodery i podbierak, przy pomocy których dokonał on obu przestępstw. Policjanci przedstawili 35-latkowi zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, do których to się przyznał. Mężczyzna tłumaczył swój występek chęcią dorobienia, gdyż przywłaszczone ryby sprzedawał przypadkowym osobom.

Teraz złapany przez policjantów amator ryb odpowie przed sądem za swoje czyny, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023