Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podawał się za hydraulika. Wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych

Facebook

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podawał się za hydraulika, pracownika firmy energetycznej, a także urzędu miasta i okradał rożne osoby. Mężczyzna wyłudził łącznie około kilkudziesięciu tysięcy złotych.

/fot. Wrocławska Policja

Policjanci z Sobótki oraz funkcjonariusze KMP we Wrocławiu zatrzymali seryjnego złodzieja, który pod przykrywką między innymi hydraulika czy pracownika zakładu energetycznego okradał ludzi w mieszkaniach. Funkcjonariusze udowodnili do tej pory 42-latkowi 21 takich czynów. Sprawca działając w ten sposób na terenie powiatu wrocławskiego i średzkiego spowodował straty na kwotę co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policjanci podejrzewają, że zatrzymany może mieć na swoim koncie jeszcze więcej tego typu kradzieży. Mieszkaniec powiatu wołowskiego został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Mężczyzna podawał się także za pracownika jednej z dużych firm energetycznych. I pod pretekstem sprawdzenia liczników energii również wykorzystywał nieuwagę domowników i ich okradał. Mówił także, że jest pracownikiem urzędu miejskiego i wykonuje prace remontowe, ale trzeba dać gotówkę na odpowiednie materiały budowlane.

Policjanci potwierdzili, że podejrzany działał na terenie Sobótki, Smolca, Wrocławia, Kątów Wrocławskich, Środy Śląskiej. A także innych miejscowości na terenie Dolnego Śląska. W związku z tym funkcjonariusze zwracają się do osób, które mogły być okradzione w ten sposób, aby kontaktowały z Komisariatem Policji w Sobótce pod numerem:

  • 47 87 163 20.

Policjanci nie wykluczają także, że osób pokrzywdzonych może być znacznie więcej.

42-latek decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za oszustwo do lat 8.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023