Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podpisano umowę na drugi etap budowy tramwaju na Popowice

Facebook

To jedna z największych inwestycji komunikacyjnych w historii Wrocławia.

 

Informuje Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia. Decyzje w sprawie linii, które miałyby jeździć trasą na Popowicach zostaną podjęte po konsultacjach społecznych.

Obecnie trwa jeszcze pierwszy etap prac, a drugi rozpocznie się w ciągu 3 tygodni…

Informuje Michał Kulicki, jeden z kierowników projektu z Wrocławskich Inwestycji. Prowadzone są również prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego przy ul. Długiej. Dzięki nim tramwaje, samochody i rowerzyści komfortowo przejadą pod tym obiektem.

W ramach tego zadania wybudowane zostaną odcinki trasy tramwajowej od ul. Jagiełły do Młodych Techników oraz od Starogroblowej do Milenijnej. Powstanie 3,1 kilometra nowego torowiska – w tym 1,45 km zielonego nawiązujące do tego, które prowadzi już w stronę Kozanowa.

Mówi Błażej Machowicz, kierownik robót – ProTra Building.

Największym wyzwaniem dla wykonawcy będą pracę w obrębie skrzyżowania na ul. Milenijnej….

Równoległa nitka biegnie przy ul. Legnickiej, jednak ta inwestycja ułatwi dojazd np. mieszkańcom Szczepina czy Popowic.

Informuje Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia. W ramach inwestycji przebudowane zostaną też instalacje podziemne m.in. sieć wodociągową, MKT czy energetyczna, wybudowana zostanie stacja prostownikowa „Szczepin” i zmodernowana stacja prostownikowa „Milenijna”. Tramwaj na Popowice na obecną chwilę kosztuje ponad 222 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską kwotą blisko 75 mln dla zakresu Gminy Wrocław. Zakończenie budowy jest planowane w 2022 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021