Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Podróż do krainy wyobraźni” – park iluminacji w Topaczu

Facebook

Światło, muzyka i dziecięce łamigłówki – tak w skrócie można by określić Podróż do krainy wyobraźni, czyli nową atrakcję w ogrodach Zamku Topacz. O parku iluminacji opowiedział nam prezes zarządu hotelu, Andreas Wierus. 

Ogrody świetlne cieszą się popularnością na świecie. W Polsce znajdziemy je na terenie Zamku Książ i przy pałacu w Wilanowie. Teraz do tej listy dołącza także atrakcja w Zamku Topacz. Do jego budowy tego nietypowego parku wykorzystano aż 300 tys. żarówek ledowych i 200 reflektorów.

Bajkowej scenerię otwiera brama w kształcie ogromnej dziurki od klucza, a na trasie znajduje się 11 stacji tematycznych. Zaprezentowaną tam narrację przybliżył nam Krzysztof Sachs  – jeden z twórców parku iluminacji.

Prezes Zamku Topacz przypomina też, że część zysków z biletów zostanie przeznaczonych na wsparcie dla Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych na Dolnym Śląsku.

Dodatkową atrakcją na terenie kompleksu już niedługo będzie także wystawa czasowa prezentująca pojazdy minionej epoką.

Ekspozycję wzbogacało będzie także widowisko multimedialne pt. Kamienie Milowe Motoryzacji.

Park Iluminacji możecie zobaczyć już dziś, natomiast wystawa i pokaz multimedialny ze względu na aktualne ograniczenia sanitarne zostaną udostępnione publiczności 28 grudnia.

REPORTER: Kamil Kuchta 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj