Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podsumowanie ostatniego roku we wrocławskim zoo. Co się zmieniło?

Facebook

Koniec roku to czas podsumowań, nie inaczej wygląda sytuacja we wrocławskim zoo, które odnotowało bardzo wysoką frekwencję. Jak podaje wrocławskie zoo, nasz ogród stał się jedną z trzech największych atrakcji turystycznych w Polsce.

/ informacja prasowa wrocławskie zoo/

Jak wyglądała frekwencja w tym roku?

W tym roku odnotowano wzrost frekwencji względem poprzedniego roku. Do tej pory odwiedziło je ponad 1,71 mln zwiedzających (dla porównania w całym 2021 roku 1,5 mln osób). Tegoroczna frekwencja jest drugą najwyższą po rekordowym roku 2015, kiedy zanotowano 1,88 mln wejść.

Stała wysoka frekwencja to dla nas najlepszy znak jakości wystawiany przez zwiedzających. Cieszymy się, że udaje nam się każdego roku przyciągnąć aż tylu zadowolonych i powracających do nas gości

– mówi Joanna Kasprzak, prezes ZOO Wrocław.

Jakie zmienił się obiekt?

Wyremontowana Ptaszarnia, mur od strony ul. Wajdy i drewniana altana nad stawem zdobyły wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany w „kategorii utrwalenia wartości zabytkowej obiektu”.  Zoo otrzymało także nagrodę “Wrocław bez Barier” za ciągłe i skuteczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami potwierdzające społeczną odpowiedzialność biznesu.

Wyremontowano także XIX-wieczny zabytkowy budynek przy Terrarium, który posłuży za gabinet weterynaryjny.

/ informacja prasowa wrocławskie zoo

W przyszłym roku na zoo czekają kolejne inwestycje. Ptaszarnia, która ma zupełnie nowe woliery zewnętrzne, zyska także trasę spacerową prowadzącą wokół pawilonu. Ogłoszono także przetarg na zimowisko dla flamingów, które obecnie spędzają swoją ostatnią zimę w Strusiarni.

Jakie nowe zwierzęta pojawiły się w tym roku?

Do wrocławskiego zoo po przerwie wróciły takie gatunki jak waran z Komodo czy bongo leśne. Waran Cakar przyjechał do Wrocławia z Pragi, a antylopa bongo o imieniu Misiek – z Gdańska. Są także zupełnie nowe gatunki, jak wspomniane dziobrorożce karbodziobe, dla których zbudowano zupełnie nowy pawilon.

/ informacja prasowa wrocławskie zoo

Ostatnio prosto z Niemiec do naszego zoo zawitała samica okapi – Zawadi, wcześniej ze Szwecji młoda samica kotika afrykańskiego – Nahla, z Francji trafił samiec likaona – Bat, a z Węgier samica hipopotama karłowatego – Kadarka.

/Zoo Wrocław

W naszym zoo urodziło się w tym roku wiele młodych. Prawdziwą furorę zrobiły kotik Alfie i małpka Sunny, która jest jedną z ośmiu tegorocznych makaków berberyjskich. Sunny stała się bardzo popularna, bo po śmierci swojej mamy była odchowywana przez opiekunów.

/ informacja prasowa wrocławskie zoo

Wśród ssaków warto odnotowania są między innymi urodziny 7 lemurów katta, 2 zebr Chapmana oraz kangura rudego.

W stadzie nietoperzy – rudawek madagaskarskich pojawiły się 3 młode a u rudawek Lylea jedno młode. U małp mamy nowego wyjca czarnego i mangabę rudoczelną.

Sukcesem hodowlanym jest obfity sezon urodzeń w Ptaszarni. Odnotowała ona rozmnożenie łabędzi czarnoszyich (aż 7), nandu Darwina, edredonów (2),czy papużki ostrosternej.

Sukcesy odnotowano również w basenach i akwariach oraz w Terrarium. Warto też wspomnieć o urodzinach żółwi indochińskich, i żółwi Mc Corda, gekonów błękitnych i legwanów fidzijskich. Pojawiły się też nowe nabytki – para waranów Reisingera oraz żaby pomidorowe zwane pięknisiami pomidorowymi.

Przybyły także trzy młode orlenie cętkowane, z których po podrośnięciu dwa zasilą inne hodowle a jeden zostanie tutaj. Po raz pierwszy we wrocławskim zoo odnotowano też wyklucie rekinka epoletowego.

/ informacja prasowa wrocławskie zoo

Ogromną popularnością wśród dzieci cieszą się zwierzęta domowe na Dziecińcu. Choć te gatunki nie są zagrożone, to są jedynymi z najbardziej uwielbianych przez naszych zwiedzających. W tym roku przyszło na świat ponad 40 młodych kóz i owiec, a także 2 młode osły domowe.

Uczymy, pomagamy i ratujemy przyrodę

Zoo Wrocław oraz Fundacja ZOO Wrocław – DODO przekazały w tym roku bardzo wysoką sumę na ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt na całym świecie. Łącznie to ponad 640 tys. zł, na co składają się złotówki z biletów “ZOO na ratunek” oraz zbiórki i darowizny dla “DODO”. Rekordowy był tegoroczny bieg Wild Run po alejkach w zoo współorganizowany przez Fundację ZOO Wrocław – DODO. Charytatywna impreza pozwoliła zebrać 82 tysiące złotych z pakietów i od sponsorów. Środki te powędrowały na ratowanie zagrożonych zwierząt Azji, między innymi słoni indyjskich, lori kukang, czy orangutanów. Z samego 1% podatku przekazywanego dla Fundacji ZOO Wrocław – DODO, udało się zebrać w tym roku ponad 83 tys. zł na projekty ochroniarskie.

/ informacja prasowa wrocławskie zoo

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2024