Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podsumowanie roku w miejskich inwestycjach

Facebook

We wrześniu działać zaczęło Narodowe Forum Muzyki. Jego budowa trwała 7 lat, pochłonęła 350 milionów złotych, z tego połowa to unijne dofinansowanie. I całkowicie odmieniła centrum Wrocławia.

Mówi dyrektor NFM Andrzej Kosendiak:

Forum Muzyki notuje praktycznie same frekwencyjne sukcesy. Bilety na poszczególne koncerty wyprzedają się bardzo szybko.

Poza tym w tym roku, w dawnym zabytkowym podziemnym zbiorniku wody pitnej, powstało Hydropolis – multimedialne centrum wiedzy o wodzie zawierające ponad 60 interaktywnych instalacji. Działa jednak dopiero od niecałego miesiąca – tutaj więc za szybko na podsumowania. Natomiast wiemy już, że mniej fortunną inwestycją jest nieukończone jeszcze Przejście Świdnickie. Miała w nim powstać galeria sztuki. Zamiast tego – będzie księgarnia. A samo przejście będzie dużo mniej okazałe niż zakładał to projekt.

– mówił dyrektor wydziału kultury Jarosław Broda. Przebudowa przejścia kosztować ma łącznie 13 mln. Wiadomo już, że za te pieniądze nie uda się wybudować projektowych pierwotnie okazałych zadaszeń z włókna szklanego nad peronami tramwajowymi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024