Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podsumowanie spotkań z udziałem wrocławskich drużyn #3

Facebook

Tragiczny weekend w wykonaniu wrocławskich drużyn. Swoje mecze przegrali koszykarze, piłkarze i szczypiorniści. Wygrali siatkarze.

/fot. fb. chemeko system gwardia wrocław

Koszykówka: Śląsk Wrocław vs Trefl Sopot (70:79)

Kolejna przegrana koszykarzy Śląska Wrocław. Tym razem wrocławianie musieli uznać wyższość Trefla Sopot. Początek spotkania zdecydowanie należał do zespołu z Pomorza, który wygrał pierwszą kwartę 15:24. W drugiej odsłonie meczu stracone punkty próbowali nadrobić wrocławianie. Trójkolorowym udało się zniwelować stratę i do trzeciej odsłony podchodzili z wynikiem 38:39. Jednak w dalszej części spotkania zabrakło skuteczności. Wrocławianie przegrali następne kwarty i odpadli z Pucharu Polski, notując przy tym swoją 7 porażkę z rzędu.

/fot. fb. wks śląsk wrocław koszykówka

Piłka nożna: Widzew Łódź vs Śląsk Wrocław (1:0)

Powodów do świętowania nie znajdą również piłkarze Śląska Wrocław, którzy bramkę stracili w ostatnich sekundach spotkania. Wrocławianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji w meczu, chociaż to Widzew dłużej utrzymywał się przy piłce. Oba zespołu próbowały swoich szans. W 93 minucie były piłkarz Śląska Wrocław Bartłomiej Pawłowski odegrał do stojącego na 5 metrze Hansena, który głową skierował piłkę do bramki. Drużyna Ivana Djurdjevic aktualnie zajmuje 11 miejsce w lidze i ma jedynie 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

/fot. fb. wks śląsk wrocław

Piłka ręczna: Padwa Zamość vs Śląsk Wrocław (32:30)

Swój mecz przegrali również szczypiorniści Śląska Wrocław, dla których była to pierwsza porażka w tym roku. Oba zespołu bardzo dobrze radziły sobie w ostatnim czasie. Padwa Zamość w pięciu ostatnich meczach zdobyła czternaście punktów. Mecz był bardzo zacięty, najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, następnie Śląskowi udało się wyrównać i objąć prowadzenie, na co błyskawicznie zareagowali zawodnicy Padwy. W drugiej części spotkania skuteczniejsi okazali się gospodarze i mimo że wrocławianom udało się doprowadzić do remisu, to ostatnie słowo należało do zawodników z Zamościa i to oni mogli cieszyć się z kompletu punktów.

/fot. fb. wks śląsk wrocław piłka ręczna

Siatkówka: Avia Świdnik vs Gwardia Wrocław (0:3)

I na koniec jedyny pozytywny akcent tego zestawienia, czyli wgrana siatkarzy Gwardii Wrocław, którzy pokonali w wyjazdowym starciu Avie Świdnik 0:3. Wrocławianie prowadzili wyrównaną batalię w pierwszych dwóch setkach, zwłaszcza w tym drugim, jednak w trzecim nie dali gospodarzom żadnych szans, pewnie wygrywając 15:25. Zwycięstwo pozwoliło wrocławianom umocnić się na 5 pozycji w lidze.

Autor: Kamil Durkacz