Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podsumowanie spotkań z udziałem wrocławskich drużyn #6

Facebook

Zwycięstwo koszykarzy, remis piłkarzy i przegrana szczypiornistów. To wyniki ostatnich spotkań z udziałem wrocławskich drużyn. Zapraszamy do małego podsumowania weekendu.

/fot. fb. WKS Śląsk Wrocław/John Yeboah trzymający statuetkę dla najlepszego piłkarza miesiąca Ekstraklasy.

Koszykówka: 23 kolejka Energa Basket Liga, Start Lublin vs Śląsk Wrocław (70:100)

Pogrom! Koszykarze Śląska Wrocław w wyjazdowym starciu ze Startem Lublin wygrali aż 30 punktami różnicy. Trójkolorowi nieznacznie przegrali tylko pierwszą kwartę (27:24), w następnych nie dali przeciwnikom, już żadnych szans wygrywając kolejno 14:23, 15:31 i 14:22. Najwięcej punktów w meczu zdobył zawodnik drużyny gospodarzy Dayshon Smith (18), z kolei w Śląsku po 14 punktów zdobyli Adrian Dziewa, Jeremiah Martin i Vasa Pusica. Wygrana pozwoliła wrócić wrocławianom na drugą pozycję w lidze. Trójkolorowi do liderującego King Szczecin tracą jedynie punkt.

Piłka nożna: 25 kolejka PKO BP Ekstraklasy, Śląsk Wrocław vs Stal Mielec (1:1)

Remisem zakończyło się sobotnie spotkanie z udziałem podopiecznych Ivana Djudjevica. Jako pierwsi na prowadzenia wyszli gospodarze. Wrzutkę Martina Konczkowskiego na bramkę zamienił Erik Exposito. Na odpowiedź gości nie musieliśmy czekać zbyt długo i już trzy minuty później za sprawą Rauno Sappinena mieliśmy wyrównanie. Jak się później okazało rzutu rożnego, po którym goście strzelili bramkę w ogóle nie powinno być. Gdyż piłka opuściła boisko po zagraniu zawodnika Stali Mielec. W dalszej części spotkania, to Śląsk był drużyna dominującą, jednak wrocławianom nie udało się strzelić zwycięskiej bramki, w efekcie obie drużyny podzieliły się punktami. Po 25 kolejkach Śląsk z 30 punktami zajmuje 12 pozycję w lidze. Tego dnia statuetkę piłkarza miesiąca odebrał John Yeboah.

Piłka ręczna: 19 kolejka Ligi Centralnej, MKS Wieluń vs Śląsk Wrocław (32:28)

Niespodziewana porażka piłkarzy ręcznych. Wrocławianie przegrali wyjazdowe starcie z MKS Wieluń 32:28. Przegrana Śląska była niemałym zaskoczeniem, gdyż to zespół ze stolicy Dolnego Śląska w ostatnim czasie prezentował lepszą formę.

Autor: Kamil Durkacz