Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podsumowanie spotkań z udziałem wrocławskich drużyn #2

Facebook

Remis piłkarzy, porażka koszykarzy, zwycięstwa szczypiornistów i siatkarzy. Kto zaprezentował się najlepiej?

/Kamil Durkacz/Radio GRA

Piłka Nożna: Śląsk Wrocław vs Korona Kielce (1:1)

Weekend z udziałem wrocławskich klubów rozpoczęliśmy na Tauron Arenie, gdzie Śląsk Wrocław zremisował z Koroną Kielce (1:1). Jako pierwsi bramkę strzelili wrocławianie. Pięknego gola po dwójkowej akcji zdobył John Yeboah. Śląskowi jednak nie udało się utrzymać prowadzenia i w 87 minucie meczu rzut karny na bramkę zamienił Jakub Łukowski. Mimo straty gola bardzo dobre zawody rozgrał bramkarz Śląska Wrocław Rafał Leszczyński, który kilka razy w fenomenalny sposób uchronił trójkolorowych przed stratą bramki. Przebieg spotkania podsumował trener Śląska Wrocław Ivan Durdevic.

„Remis był sprawiedliwy, jedziemy dalej” – mówił po meczu trener wrocławian.

W sobotę nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Patryk Szwedzik. Trener potwierdził, że zawodnik dołączy do pierwszej drużyny, jednocześnie zaznaczył, że nie jest to transfer, który odmieni grę Śląska Wrocław.

/fot. fb. Śląska Wrocław

Głos na temat meczu zabrał również trener zespołu gości Kamil Kuzera.

Wrocławianie po 20 kolejkach z dorobkiem 25 punktów zajmują 11 miejsce w lidze.

Koszykówka: Śląsk Wrocław vs Czarni Słupsk (74-86)

Czarna passa koszykarzy nadal trwa. Ostatnie tygodnie w wykonaniu zawodników Andreja Urlepa nie należą do najlepszych. Wrocławianie przegrali 5 z ostatnich 6 spotkań w lidze. Nie inaczej było tym razem. Tym razem musieli uznać wyższość Czarnych Słupsk, którzy wygrali trzy kwarty, przegrywając nieznacznie jedynie jedną z nich. Porażka zepchnęła trójkolorowych na drugie miejsce w lidze.

/fot. fb. Śląsk Wrocław- koszykówka

Piłka ręczna: Biała Podlaska vs Śląsk Wrocław (25-27)

W dużo lepszych nastrojach do Wrocławia z pewnością wrócili szczypiorniści Śląska Wrocław, którzy wygrali wyjazdowe starcie z bezpośrednim rywalem o awans do PGNiG Superligi. Wrocławianie byli lepsi zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie meczu. Zdobyte punkty pozwoliły umocnić się drużynie ze Stolicy Dolnego Śląska w górnej części tabeli. Szczypiorniści aktualnie zajmują 4 miejsce w lidze.

/fot. fb. Śląsk Wrocław – piłka ręczna

Siatkówka: Gwardia Wrocław vs BAS Białystok (3:1)

Swój mecz wygrała także drużyna Gwardii Wrocław. Siatkarze na własnym stadionie po raz drugi w tym sezonie pokonali beniaminka obecnych rozgrywek- BAS Białystok 3:1. Wrocławianie z dorobkiem 40 punktów zajmują 6 miejsce w tabeli i wciąż walczą o udział w play-offach o awans do Plusligi. MVP spotkania został Jan Fornal.