Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podsumowanie weekendu z udziałem wrocławskich drużyn #9

Facebook

Dramatyczna sytuacja piłkarzy Śląska Wrocław, zwycięstwo koszykarzy i żużlowców, a także przegrana siatkarzy w półfinale baraży. Zapraszamy do podsumowania weekendu z udziałem wrocławskich drużyn.

/fot. fb. Gwardia Wrocław/

Piłka nożna: 31 kolejka Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok vs Śląsk Wrocław (1:1)

Coraz bardziej dramatyczna robi się sytuacja Śląska Wrocław w ekstraklasie. Trójkolorowi jedynie zremisowali w piątkowym meczu z Jagiellonią Białystok, przez co nie dość, że nie udało im się odrobić straty do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze, to jeszcze bardziej ugrzęzli na 16. miejscu w tabeli.

Mecz z Jagą nie należał do najłatwiejszych, jednak podstawieni pod ścianę piłkarze Jacka Magiery do szatni za sprawą Johna Yeboaha schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Wyniku nie udało się jednak utrzymać do końca spotkania. W 65 minucie rzut karny na bramkę zamienił Marc Gual. Białostoczanie mecz kończyli w dziesiątkę, w 83 minucie z boiska wyleciał Michał Pazdan. Przewagi jednego zawodnika nie wykorzystali piłkarze Śląska, w efekcie mecz zakończył się podziałem punktów.

/fot. fb. WKS Śląsk Wrocław/

Koszykówka: play off- ćwierćfinał Energii Basket Ligi, Śląsk Wrocław vs Trefl Sopot (80:73)

Swoich kibiców nie zawiedli za to koszykarze Śląska Wrocław, którzy w pięknym stylu rozprawili się z Treflem Sopot. Wrocławianie kontrowali przebieg spotkania niemal od początku do końca, ulegli jedynie w ostatniej kwarcie meczu. Czasu na świętowanie nie ma jednak zbyt długo, już dzisiaj we Wrocławiu o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie rewanżowe.

/fot. fb. WKS Śląsk Wrocław koszykówka/

Żużel: 5. runda PGE Ekstraliga, Sparta Wrocław vs Stal Gorzów (49:41)

Emocji nie zabrakło również podczas wczorajszego meczu Sparty. Wrocławianie po wyrównanym boju pokonali u siebie Stal Gorzów- 49:41. Warto docenić postawę gości, którzy o punkty walczyli bardzo ambitnie. Zawodnicy Sparty Wrocław po 5. kolejka na swoim koncie mają komplet zwycięstw i są liderem PGE Ekstraligi.

/fot. fb. WTS Sparta Wrocław/

Siatkówka: Liga, play-off- półfinał, Norwid Częstochowa vs Gwardia Wrocław (3:0)

Niedzielnego wieczoru z pewnością miło nie będą wspominać siatkarze Gwardii Wrocław, którzy ulegli w starciu z Norwidem Częstochowa 3:0. Stawka spotkania była bardzo wysoka, bo nie często gra się o finał barażów PlusLigi. Częstochowianie tego dnia byli zdecydowanie zbyt silni, widać to było zwłaszcza w drugim i trzecim secie, mimo wszystko gwardzistą należy się duży szacunek za walkę do samego końca.

Autor: Kamil Durkacz