Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podwójna wystawa Konrada Jarodzkiego we wrocławskiej Piekarni

Facebook

Już 8 grudnia w 66P Subiektywnej Instytucji Kultury i galerii Geppart ASP Wrocław otworzy się wystawa poświęcona twórczości Konrada Jarodzkiego, wybitnego wrocławskiego artysty zmarłego w listopadzie zeszłego roku. Zobaczymy blisko 150 prac.

Kim był?

Konrad Jarodzki był wieloletnim pedagogiem we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, dziekanem Wydziału Malarstwa i Rzeźby oraz rektorem. Należał do legendarnej Grupy Wrocławskiej. Był autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem wielu prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą, a także twórcą nagradzanych projektów architektonicznych. Zmarł w listopadzie zeszłego roku.

/informacja prasowa

W swoich dziełach Konrad Jarodzki komentował otaczającą go rzeczywistość, zarówno tę materialną, dostępną w codziennych zmysłowych doświadczeniach, jak i tę kulturową, manifestującą się w rozmaitych fenomenach artystycznych, w intelektualnych debatach czy ideologicznych manipulacjach.

/informacja prasowa

O wystawie

Wystawa Mrok czasu – światło przestrzeni pomyślana została jako wielowątkowa, bardzo współczesna opowieść artysty, który zmaga się z najważniejszymi ludzkimi pytaniami, który w swych dziełach mówi o mroku i świetle, o czasie i przestrzeni, o ich rytmach i gęstości, który zastanawia się nad kreacją i destrukcją, nad życiem i śmiercią, nad chaosem i kosmosem. Artysty, który nie chciał być dla nas mentorem, tylko być naszym partnerem, tak w doświadczaniu świata i jak i w rozmowie

– czytamy w opisie kuratorskim Marka Śniecińskiego.

/informacja prasowa

Kiedy i gdzie?

Otwarcie wystawy odbędzie się 8 grudnia o godz. 18:00 w Piekarni przy ul. Księcia Witolda 66. Ekspozycja udostępniona zostanie w dwóch przestrzeniach: 66P Subiektywnej Instytucji Kultury oraz w galerii Geppart ASP Wrocław. Oprowadzanie kuratorskie zaplanowano na 15 grudnia na godz. 18:00.

Twórczość Konrada Jarodzkiego będzie można oglądać do 14 stycznia 2023 r. w 66P i galerii Geppart w następujących godzinach:

  • środa: 12:00–18:00,
  • czwartek: 12:00–20:00 oraz
  • piątek i sobota: 12:00–18:00

Wystawa: 8.12.2022-14.01.2023 | Galeria Geppart ASP Wrocław + 66P.

Wernisaż: 8.12 2022, godz. 18:00 | Piekarnia, ul. Księcia Witolda 66, Wrocław.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

/informacja prasowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023