Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kiedy odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Balawejdera?

Facebook

Ceremonia pogrzebowa Krzysztofa Balawejdera odbędzie się jutro o godzinie 14:00 na Cmentarzu Parafialnym św. Rodziny, przy ulicy Smętnej.

/fot. fb. MPK Wrocław

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Faustyny we Wrocławiu, ul. Maksymiliana Jackowskiego, o godz. 14.00. Po Mszy Świętej na Cmentarzu Parafialnym św. Rodziny, ul. Smętna, odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

Księga kondolencyjna będzie wystawiona w siedzibie Spółki przy ulicy Prusa 75-79 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.

/fot. fb. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Krzysztof Balawejder zmarł niespodziewanie w poprzednim tygodniu (19 stycznia). Prezes MPK Wrocław miał 44 lata.

Od 6 maja 2019 roku był Prezesem Zarządu MPK, który niezwykle skutecznie realizował miejskie programy związane z komunikacją miejską. Od trzech lat MPK – pod okiem Prezesa Balawejdera – przeprowadzało TORYwolucję, czyli program kompleksowych remontów wrocławskich torowisk (nazwę wymyślił osobiście). W tym czasie spółka przeznaczyła na zakup nowego taboru ponad miliard złotych, a także wyremontowała ponad 40 tramwajów i rozpoczęła modernizację zajezdni. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania Krzysztofa Balawejdera.

Prywatnie – wierny kibic wrocławskich klubów i oddany społecznik, w ostatnim roku niezwykle mocno zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023