Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który zostawił w autobusie ładunek wybuchowy

Facebook

Wrocławska policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który według śledczych mógł zostawić ładunek w autobusie we Wrocławiu. Domowej roboty bomba wyposażona była w czasowy zapalnik. Ładunek z pojazdu wyniósł kierowca, chwilę później doszło do wybuchu.

W tym momencie policjanci analizują nagrania z autobusu, przesłuchują świadków i poszukują wytypowanego wczoraj mężczyzny. Policja przyznaje, że mógł on podłożyć ładunek, albo po prostu może mieć ważne informacje dotyczące tego zdarzenia. Nad sprawą pracuje powołany w komendzie wojewódzkiej policji specjalny zespół składający się z funkcjonariuszy różnych wydziałów.

To młody, szczupły mężczyzna, ma około 180 centymetrów wzrostu i ubrany był wczoraj w czarną bluzę z kapturem z białym emblematem. Mowa o człowieku, który we wrocławskim autobusie linii 145 zostawił bombę domowej roboty. Pozostawiony w autobusie garnek z gwoździami, śrubami i saletrą, to chęć zdobycia rozgłosu i raczej nie zrobiła tego osoba niezrównoważona psychicznie – ocenia Krzysztof Liedel, ekspert od spraw bezpieczeństwa z Collegium Civitas.

Ostatecznie ładunek został wyniesiony przez kierowcę autobusu na przystanek u zbiegu Dworcowej i Kościuszki, i tam eksplodował. Ranna została przechodząca obok kobieta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj