Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Policja podsumowała pierwszą część długiego weekendu

Facebook

Ponad 1000 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 96 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1042 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 39 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Ogniwa Prewencji z Komisariatu Policji w Długołęce. 49-latni kierujący jechał osobowym fordem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył realne zagrożenie w ruchu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 18 poszukiwanych osób, a także 96 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj