Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Policjanci przypominają – uważajcie na kieszonkowców i telefonicznych oszustów

Facebook

Wrocławscy Policjanci przypominają mieszkańcom, aby pamiętali o kieszonkowcach i telefonicznych oszustach. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na właściwe zabezpieczenie posiadanego mienia i podstawowe zasady ostrożności podczas pobytu w bardzo zatłoczonych miejscach.

pixabay
pixabay

Złodzieje najczęściej pojawiają się w miejscach, w których występuje duży natłok ludzi. Są to pociągi, autobusy, galerie handlowe, a także ulice dużych miast. Policjanci apelują, że „Kieszonkowcem” może być każdy. Od młodych, dobrze ubranych mężczyzn, przez eleganckie kobiety, po kilkunastoletnich chłopców, czy też starszych panów.

Mówi, st. sierż. Dariusz Rajski z KMP we Wrocławiu

Więcej problemów niż utrata gotówki może przynieść utrata dokumentów.

Pomimo wielu apeli i działań prewencyjnych wrocławskich policjantów, wciąż zdarzają się skuteczne oszustwa seniorów na tzw. Wnuczka czy policjanta. Z bieżącej analizy tych zdarzeń wynika jednak, że przeważająca ich liczba to próby nieskuteczne.

Ale zdarzają się też skuteczne próby telefonicznych oszustw.

Dzielnicowi spotykają się ze starszymi osobami w swoich rejonach służbowych, pukają do drzwi mieszkań i ostrzegają ich przed oszustwami, mówią jak należy się zachować, radzą aby nie wpuszczać domokrążców do środka.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020