Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Policjanci rozbili grupę włamywaczy, która okradała domy i mieszkania na terenie Dolnego Śląska

Facebook

Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzech obcokrajowców w wieku od 32 do 50 lat. Policjanci odzyskali wiele skradzionych przedmiotów w postaci złotej i srebrnej biżuterii, telefonów, laptopów i pieniędzy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu całej grupy na 3 miesiące, ale ostatecznie może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

/pixabay/zdjęcie ilustracyjne/

Funkcjonariusze kilka dni temu urządzili zasadzkę, w którą wpadli przestępcy. Policjanci operacyjni z komendy miejskiej i wojewódzkiej zatrzymali podejrzewanych na terenie powiatu wrocławskiego. W miejscu ich przebywania funkcjonariusze znaleźli wiele przedmiotów pochodzących z włamań takich jak: złoto, biżuterię, laptopy, telefony i pieniądze. Policjanci zabezpieczyli także 4 pojazdy, które mogły służyć do popełniania przestępstw lub podlegające zajęciu.

Przestępcy próbowali jeszcze przed zatrzymaniem ukryć kradzione rzeczy w różnych miejscach tj. odkurzacz. Jednak dobrze zaplanowana policyjna akcja uniemożliwiła im tego typu działanie.

Część z zabezpieczonych przedmiotów funkcjonariusze zwrócili już pokrzywdzonym. Prosimy wszystkie osoby, które na załączonych zdjęciach rozpoznają swoje przedmioty, aby skontaktowały się z KMP we Wrocławiu.

Do tej pory policjanci udowodnili zatrzymanym 7 włamań i kradzieży z mieszkań i domów na terenie powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze podejrzewają, że rozbita grupa ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw na terenie całego Dolnego Śląska.

Wobec wszystkich podejrzanych Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za tego typu czyny mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023