Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Policyjna akcja „Znicz” właśnie rusza

Facebook

Już dziś dolnośląscy policjanci obejmą szczególną uwagą cmentarze oraz drogi dojazdowe do nich, bo wiele osób, które nie dostaną wolnego dnia w poniedziałek wyjedzie na groby bliskich już w weekend.

Ale dodatkowi funkcjonariusze patrolują cmentarze już od dłuższego czasu, towarzysząc osobom przygotowującym groby bliskich do nadchodzącego święta:

– zapewnia Wojciech Jabłoński z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Obecność mundurowych już przynosi skutek:

– mówi policjant i dodaje, że w dodatkowych patrolach nie chodzi tylko o przeprowadzanie interwencji, ale też o zaznaczenie swojej obecności przez funkcjonariuszy, by złodzieje czuli się na cmentarzach mniej pewnie. Liczba przestępstw popełnianych co roku tego dnia wprawdzie nie maleje. Ale też nie rośnie:

Ale Wszystkich Świętych to tłok nie tylko na cmentarzach, ale też na drogach. Tam także będzie trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Na co policjanci położą szczególnie duży nacisk? Oczywiście – tradycyjnie na stan trzeźwości osób powracających z rodzinnych spotkań. Choć jazda na podwójnym gazie to na szczęście z roku na rok co raz mniejszy problem w naszym kraju:

– dodaje Jabłoński. Pamiętajmy o zmianach organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i nie jeździjmy na pamięć! We Wszystkich Świętych możemy spodziewać się większej liczby zakazów wjazdu, dróg jednokierunkowych, ograniczeń prędkości i utrudnień w parkowaniu. Dotyczy to nie tylko Wrocławia, ale w zasadzie każdego, nawet niewielkiego miasta, do którego przyjdzie nam się wybrać.

W pracy drogówki pomoże– o ile tylko pozwoli na to pogoda – policyjny śmigłowiec.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022