StartWiadomości Wiadomości dnia

Policyjna akcja „Znicz” właśnie rusza

Ale dodatkowi funkcjonariusze patrolują cmentarze już od dłuższego czasu, towarzysząc osobom przygotowującym groby bliskich do nadchodzącego święta:

– zapewnia Wojciech Jabłoński z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Obecność mundurowych już przynosi skutek:

– mówi policjant i dodaje, że w dodatkowych patrolach nie chodzi tylko o przeprowadzanie interwencji, ale też o zaznaczenie swojej obecności przez funkcjonariuszy, by złodzieje czuli się na cmentarzach mniej pewnie. Liczba przestępstw popełnianych co roku tego dnia wprawdzie nie maleje. Ale też nie rośnie:

Ale Wszystkich Świętych to tłok nie tylko na cmentarzach, ale też na drogach. Tam także będzie trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Na co policjanci położą szczególnie duży nacisk? Oczywiście – tradycyjnie na stan trzeźwości osób powracających z rodzinnych spotkań. Choć jazda na podwójnym gazie to na szczęście z roku na rok co raz mniejszy problem w naszym kraju:

– dodaje Jabłoński. Pamiętajmy o zmianach organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i nie jeździjmy na pamięć! We Wszystkich Świętych możemy spodziewać się większej liczby zakazów wjazdu, dróg jednokierunkowych, ograniczeń prędkości i utrudnień w parkowaniu. Dotyczy to nie tylko Wrocławia, ale w zasadzie każdego, nawet niewielkiego miasta, do którego przyjdzie nam się wybrać.

W pracy drogówki pomoże– o ile tylko pozwoli na to pogoda – policyjny śmigłowiec.

Zostaw komentarz