Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Politechnika Wrocławska gra dla WOŚP. 9 licytacji wrocławskiej uczelni

Facebook

Wizyta w politechnicznym Ulopolis, rodzinne warsztaty chemiczne, zwiedzanie browaru PWr, sportowy pojedynek z rektorem lub przejażdżka elektrycznym buggy'm. To tylko niektóre z licytacji przygotowanych przez Politechnikę Wrocławską.

W niedzielę, 29 stycznia, ponownie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane będą środki na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

LICYTACJE

Spotkanie oko w oko z rektorem – kto się odważy rzucić sportowe wyzwanie prof. Arkadiuszowi Wójsowi? Pojedynek na korcie tenisowym? A może partia szachów? To zwycięzca aukcji zdecyduje, gdzie odbędzie się pojedynek.

/materiały prasowe/PWr

A może zwiedzanie politechnicznego laboratorium, w którym uczymy, jak powstaje i się bada piwo? Jeśli kogoś ciekawi, jak przebiega proces produkcji piwa, jakie surowce i technologie się do tego wykorzystuje, to koniecznie musi odwiedzić politechniczny browar.

/materiały prasowe/PWr

Dla miłośników przyrody mamy wizytę w uczelnianej pasiece, czyli Ulopolis. Zwycięzca aukcji, ubrany w strój pszczelarza, zajrzy do znajdujących się na dachu jednego z budynków uli, zobaczy zainstalowane tam urządzenia czujnikowe, miniaturowe kamery i mikrofony.

/materiały prasowe/PWr

Rodzinne eksperymentowanie to opcja dla fanów chemicznych doświadczeń. Niezwykłe warsztaty w laboratorium to szansa, by poczuć się jak prawdziwy naukowiec-eksperymentator. Czekają efektowne reakcje chemiczne, a także możliwość wykonania samodzielnych doświadczeń pod okiem naukowców.

Gratka dla miłośników sportów motoryzacyjnych to propozycja ekipy LEM Wrocław Motorsport. Zwycięzca tej aukcji weźmie udział w testach LEM SSV, czyli czterokołowego elektrycznego pojazdu offroadowego, który osiąga prędkość 110km/h.

Wszystkie licytacje można znaleźć na oficjalnym koncie uczelni na Allegro. Aukcje zakończą się w poniedziałek, 30 stycznia, o godzinie 19.00.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023