Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Politechnika Wrocławska otworzyła laboratorium, w którym będą powstawały komputerowe programy mające przysłużyć się medycynie

Facebook

Już wkrótce zdiagnozujemy tam wcześnie chorobę psychiczną i postępujące neurologiczne problemy, a przyszli lekarze będą mogli ćwiczyć na przykład operowanie mózgu. Gdzie? W wirtualnej rzeczywistości!

Politechnika Wrocławska otworzyła laboratorium, w którym będą powstawały komputerowe programy mające przysłużyć się medycynie. Będą w nim pracowali studenci powstałego w tym roku kierunku: Informatyki Biomedycznej. Na wyposażeniu sali znalazły się przede wszystkim komputery, ale także urządzenie pozwalające na wkroczenie w wirtualny świat.

opowiada kierownik laboratorium, dr hab. Mirosław Łątka z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Dzięki wirtualnej rzeczywistości da się stworzyć warunki niemożliwe do uzyskania w zwykłym gabinecie lekarskim – opowiada w rozmowie z naszym reporterem  student informatyki biomedycznej, Michał Adamski – korzystający z nowego laboratorium.

Politechnika przy tworzeniu nowych programów komputerowych  do zastosowania w medycynie będzie współpracowała z wrocławskimi i opolskimi szpitalami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj