Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Południowe skrzydło Instytutu Historycznego – oddane po remoncie

Facebook

W Instytucie Histoycznym Uniwerytetu Wrocławskiego otworzono południowe skrzydło. Kapitalny remont i przebudowa trwała prawie rok.

Przed nim znajdowały się tam 4 kondygnacje użytkowe, obecnie jest ich aż 6…

Na drugim piętrze natomiast znajduję się między innymi nowoczesna sala wykładowa, a na 3 nowa pracownia komputerowa. Na studentów czekają ponadto nowe węzły sanitarne na każdej z kondygnacji.

W wyremontowanym skrzydle znalazła się sala wykładowa, która łączy połączenie tradycji z nowoczesnością…

Mówi dr Lucyna Harc – Zastępca dyrektora Instytutu Historycznego ds. ogólnych.

W odnowionym skrzydle możemy znaleźć wiele zabytkowych rzeczy, które zostały poddane renowacji. W sali wykładowej znalazły się np. ławki z początku XX w.

Mówi prof. Rościsław Żerelik – dyrektor Instytutu Historycznego UWr

Podczas remontu między innymi wymieniono wszystkie stropy z drewnianych na żelbetonowe, instalacje wodno-kanalizacyjne czy dodatkowo przebudowane zostało kompleksowo znajdujące się w części piwnicznej pomieszczenie węzła cieplnego, obsługującego nie tylko Instytut Historyczny, ale i sąsiednie budynki uniwersyteckie, a czy w planie są kolejne remonty ?

Mówi dr Lucyna Harc – Zastępca dyrektora Instytutu Historycznego ds. ogólnych.

Inwestycja rozpoczęta jesienią 2018 r. kosztowała 6 901 256,02 zł brutto. Remont możliwy był dzięki dotacji celowej przyznanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj