Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pomysł na aktywne ferie: „Zimowy Turniej Piłkarski”

Facebook

60 drużyn, 170 spotkań, 600 zawodników. Wszystko rozegra się w zaledwie dwa tygodnie. Tak w liczbach wyglądają rozgrywane właśnie zawody w piłce nożnej dla młodych wrocławian. Tradycyjnie już, wraz z rozpoczęciem zimowych ferii szkolnych, ruszył Zimowy Turniej Piłkarski.

fot. archiwum MCS Wrocław

Mówi Marcin Janiszewski z Młodzieżowego Centrum Sportu organizującego rozgrywki.

Choć to turniej bardziej międzypodwórkowy niż międzynarodowy, to organizatorzy gwarantują wielkie, sportowe emocje.

Uzupełnia były trener i zawodnik piłkarskiego Śląska, obecnie trener Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, Tadeusz Pawłowski, który z uwagą obserwował poniedziałkowy (13.02) mecz otwarcia turnieju.

Najmłodsi zawodnicy mają zaledwie niespełna 9 lat. Najstarsi są już w wieku studenckim. Wszyscy z gry czerpią wielką radość. Do turnieju podchodzą bardzo poważnie.

Opowiada Michał Wesołowski, kapitan „Pustynnych Jastrzębi”, teamu składającego się z licealistów. Natomiast Kacper Misiewicz gra na pozycji obrońcy i reprezentuje…

Gracze mierzą się w sześciu różnych grupach wiekowych. Na zwycięzców czekają puchary, medale, ale też bony na sprzęt sportowy i darmowe wejściówki na mecze Śląska. Finał turnieju za niespełna dwa tygodnie, w piątek 24 lutego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj