Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pomysły jak miałaby funkcjonować słynna już kamienica na Wyspie Słodowej

Facebook

Przypomnijmy: miejscy aktywiści nie pozwolili, aby miasto sprzedało ją prywatnemu deweloperowi. Ma ona stać się kulturalną przestrzenią. Miesiąc temu złożyli w magistracie swoją koncepcję jej finansowania. Teraz ujawnili ją wszystkim wrocławianom.

Jak się okazuje, zarządzanie takim obiektem nie jest proste. Aktywiści zaproponowali, by opierało się ono na trzech filarach: stowarzyszeniu skupiającym członków organizacji chcących działać w kamienicy, specjalnie powołanej fundacji będącej operatorem obiektu i rady programowej, gdzie zasiąść mają przedstawiciele najważniejszych instytucji wspierających działalność w kamienicy.

Wszystko po to, by z jednej strony zarządzanie kamienicą odbywało się demokratycznie,  a z drugiej – by podejście do kwestii finansowych wśród użytkowników kamienicy nie było – jak czytamy w tekście koncepcji – zbyt niefrasobliwe.

Jak policzyli aktywiści, inwestycje w modernizację kamienicy mogą kosztować nawet 4 miliony złotych. Miałyby w niej działać restauracja, puby i hostel – to ma być główne źródło utrzymania budynku. Do dodatkowych zaliczać się mają wynajem pomieszczeń i przestrzeni edukacyjne czy sali prób muzycznych. To wszystko ma dawać ponad 50 tys. złotych przychodu i w ten sposób – pokrywać stałe koszty funkcjonowania kamienicy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024