StartWiadomości Wiadomości dnia

Pomysły jak miałaby funkcjonować słynna już kamienica na Wyspie Słodowej

Jak się okazuje, zarządzanie takim obiektem nie jest proste. Aktywiści zaproponowali, by opierało się ono na trzech filarach: stowarzyszeniu skupiającym członków organizacji chcących działać w kamienicy, specjalnie powołanej fundacji będącej operatorem obiektu i rady programowej, gdzie zasiąść mają przedstawiciele najważniejszych instytucji wspierających działalność w kamienicy.

Wszystko po to, by z jednej strony zarządzanie kamienicą odbywało się demokratycznie,  a z drugiej – by podejście do kwestii finansowych wśród użytkowników kamienicy nie było – jak czytamy w tekście koncepcji – zbyt niefrasobliwe.

Jak policzyli aktywiści, inwestycje w modernizację kamienicy mogą kosztować nawet 4 miliony złotych. Miałyby w niej działać restauracja, puby i hostel – to ma być główne źródło utrzymania budynku. Do dodatkowych zaliczać się mają wynajem pomieszczeń i przestrzeni edukacyjne czy sali prób muzycznych. To wszystko ma dawać ponad 50 tys. złotych przychodu i w ten sposób – pokrywać stałe koszty funkcjonowania kamienicy.

Zostaw komentarz