Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ponad 250 projektów odpadło z WBO

Facebook

Prawie 400 projektów z ponad 750 zgłoszonych przeszło weryfikację we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Teraz liderzy mają czas na ich promocję, a za nieco ponad dwa tygodnie – rusza głosowanie mieszkańców. Pozostałe wnioski – zostały wycofane lub, z różnych przyczyn, odpadły.

Co było największym problemem dla wnioskodawców w tym roku? Najczęściej – złe oszacowanie kosztów:

 

– wyjaśnia wicedyrektor biura ds. partycypacji społecznej, Katarzyna Szymczak-Pomianowska. Dużo odrzuconych projektów dotyczyło też miejsc, gdzie miasto nie ma prawa inwestować:

Urzędnicy jednak na spotkaniach w „sezonie” pisania wniosków starają się uczyć mieszkańców szacowania kosztów czy korzystania z geoportalu, gdzie zaznaczone są granice miejskich działek. Nie każdy jednak z takich szkoleń chce korzystać.

Zgodnie z zapowiedziami – odpadły kontrowersyjne pomysły likwidacji buspasów, m.in. tego na Traugutta, wywalczonego w jednej z poprzednich edycji WBO:

 

Teraz już wszystko w rękach liderów. Muszą przekonać wrocławian do swoich pomysłów:

…a głos mogą oddać już szesnastolatkowie, przypomina Katarzyna Szymczak-Pomianowska. Wiadomo już, że w kolejnych latach będą zmiany. Chociaż edycja 2018 odbędzie się jeszcze w „starym” trybie:

 

Pełna lista projektów dostępna jest na stronie wroclaw.pl/wbo.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024