Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ponad 900 nowych drzew! Rusza akcja zazielania ulicy Legnickiej i Lotniczej

Facebook

Rusza wielka akcja zazielenia ulicy Legnickiej i Lotniczej we Wrocławiu, miasto planuje posadzić ponad 900 nowych drzew. Pierwsze kilkaset sztuk zostanie posadzone jeszcze tej jesieni.

fot. informacja prasowa

Jaki jest cel tej inwestycji?

Drzewa to naturalne klimatyzatory miasta, filtry gleby, wody i powietrza-obniżają temperaturę, zatrzymują deszczówkę która inaczej trafiłaby do studzienek, poprawiają jakość powietrza. Jedno drzewo wytwarza w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób. Wiemy jak to jest ważne, dlatego cieszę się że ponad 900 drzew pojawi się tutaj wzdłuż ulicy Legnickiej i Lotniczej!

– mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

mat.prasowe

Kiedy zobaczymy pierwsze drzewa?

Pierwsze drzewa zostaną posadzone już w listopadzie, akcja będzie trwała tak długo jak będą sprzyjały temu warunki atmosferyczne. Druga partia planowana jest na wiosnę przyszłego roku.  Co warte uwagi, kilkanaście drzew ma pojawić się w pobliżu przystanków tramwajowych. Oprócz aspektów wizualnych, drzewa mają za zadanie wyłapywać pyły i zanieczyszczenia ale także tłumić hałas.

Nowoczesne ekrany korzeniowe

W miejscach w których będzie wymagała tego konieczność zostaną postawione ekrany korzeniowe. Służą one  do ochrony instalacji podziemnych i nawierzchni, w okolicach w których sadzone mają być drzewa. Wspomagają jednocześnie rozwój korzeni w głąb gruntu i poprawiają stabilność drzewa oraz ograniczają wzrost korzeni w niepożądanym kierunku, w tym przypadku w stronę torowiska tramwajowego.

Ważnym elementem w tej inwestycji będzie wymiana terenu pod nasadzeniem. W tym celu wymienionych będzie kilka metrów sześciennych gruntu przy każdym drzewie. Łączny koszt całej akcji zazielenia ulicy Legnickiej i Lotniczej we Wrocławiu to ponad 3 miliony złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023