Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ponownie możemy udać się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Facebook

Od poniedziałku wrocławskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ponownie otwiera się dla odwiedzających. Zachowane zostały jednak konieczne środki ostrożności.

źródło:facebook.com/schronisko.wroclaw/photos
źródło:facebook.com/schronisko.wroclaw/photos

 

Jeżeli chodzi o ostatnie wejścia to zostały one wprowadzone po to, aby na spokojnie, osoba chcąca zaadoptować zwierzaka miała czas zapoznać się z nimi oraz przejść przez procedurę adopcyjną.

Jak zatem wygląda obecnie procedura adopcyjna?

Następnie jeżeli zwierzę nie zostanie odebrane przez właściciela to pracownicy schroniska będą wybierali odpowiedni dom właśnie na podstawie otrzymanych ankiet. Jeżeli chodzi o adopcję zwierząt, które skończyły kwarantannę to tutaj system adopcyjny pozostał taki jak przed epidemią. Zatem możemy po prostu udać się do schroniska i z pomocą pracowników wybrać dla siebie cudownego przyjaciela.

Takie ankiety adopcyjne jeżeli chodzi o zwierzęta przebywające na kwarantannie wprowadzono po to, aby między innymi uniknąć spotkań wielu osób, które w dzień zakończenia kwarantanny chciały zwierzę zaadoptować.

Przedwczoraj do schroniska trafił również młody baranek, którego dowieźli funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole…

źródło:facebook.com/schronisko.wroclaw/photos

źródło:facebook.com/schronisko.wroclaw/photos

W schronisku obecnie przebywa nieco ponad 100 psów i niestety zdecydowanie więcej kotów. Rozpoczyna się teraz trudny okres gdyż zazwyczaj w tej porze roku trafia najwięcej dzikich młodych, a czy koronawirus wpłynął na wzrost liczby zwierząt w schronisku?

Pamiętajmy również, że jeżeli nie możemy sobie pozwolić na adopcję zwierzaka to zawsze możemy pomóc w inny sposób…

Mówi Ola Cukier, rzeczniczka schroniska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj