Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Poprowadź tramwaj, zobacz zajezdnię od środka. MPK zaprasza już w sobotę!

Facebook

Pokieruj prawdziwym tramwajem pod okiem instruktora. Zobacz, zajezdnię tramwajową od środka. Weź z dziećmi udział w zabawach, konkursach i grze miejskiej. Skosztuj kuchni z całego świata w kilkunastu food truckach. MPK Wrocław zaprasza w sobotę (2.10) na swój Dzień Otwarty!

Zajezdnia Tramwajowa Gaj przy skrzyżowaniu ulic Ślężnej i Kamiennej będzie szczelnie wypełniona wspaniałymi atrakcjami dla całej rodziny. MPK zapewnia, że na dobrą zabawę mogą liczyć wszyscy – i młodsi, i starsi. Fani tramwajów, ale także ci, których bardziej interesują autobusy. Zarówno stali pasażerowie, jak i ci, którzy z transportu publicznego korzystają raczej okazjonalnie.

Nie tylko tramwajowe atrakcje

Choć MPK kojarzy się wszystkim z przewozami – i to tramwaje będą głównym motywem tego dnia – to atrakcje, które przygotował przewoźnik, zapowiadają się naprawdę różnorodne.

Wśród atrakcji dla najmłodszych nie zabraknie dmuchańców, malowania twarzy, warsztatów rysunkowych i malarskich, baniek mydlanych oraz waty cukrowej, bez której nie może obyć się żaden udany rodzinny piknik. Natomiast wszyscy, bez względu na wiek, docenią strefę food trucków, w której pojawi się kilkanaście samochodów oferujących kuchnię z całego świata. To być może ostatnia w tym sezonie szansa, by spotkać tyle ciężarówek z jedzeniem na raz!

Mamy zamówioną dobrą pogodę. Zamówienie zostało przyjęte do realizacji, co potwierdzają prognozy, więc serdecznie zapraszamy – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – To będzie największa rodzinna impreza z komunikacją miejską w roli głównej!

Gucio – czyli maskotka wrocławskiego MPK – zaprosi natomiast całe rodziny do emocjonującej gry miejskiej. Ci, którzy rozwiążą szereg ciekawych zadań, będą mogli liczyć na nagrodę niespodziankę. Liczne atrakcje przygotowali też przyjaciele wrocławskiego przewoźnika – zaproszeni do współpracy wystawcy. Wśród nich na przykład kluby sportowe: Gwardia Wrocław, Panthers Wrocław czy piłkarski Śląsk Wrocław, który na swoim stoisku pozwoli gościom rozerwać się na konsoli – chętni będą mogli spróbować sił w FIFIE 21.

Stań się motorniczym! Pokieruj prawdziwym tramwajem

Jedną z największych i najbardziej wyczekiwanych atrakcji dnia otwartego wrocławskiego MPK jest możliwość pokierowania tramwajem, pod czujnym okiem instruktora nauki jazdy. W roli szkoleniowego wagonu na Zajezdni Gaj wystąpi dwukierunkowy tramwaj Skoda 19T, znany pasażerom wrocławskiego MPK m.in. z linii 31.

Przewoźnik przygotował także wystawę taboru. W obiekcie, w którym na co dzień stacjonują liniowe tramwaje, będzie można tego dnia zobaczyć także szereg historycznych wagonów. Zajezdnię Gaj odwiedzi tego dnia m.in. Max Berg, czyli świeżo odrestaurowany tramwaj typu Maximum, liczący sobie równe… 120 lat! Pojawi się także tramwaj konny (razem z koniem!), czy znane i lubiane przez Wrocławian historyczne tramwaje: Juliusz, Jaś i Małgosia czy Enusia, a więc tramwaj typu N. Będzie można obejrzeć także wagony na co dzień niedostępne dla pasażerów – czyli te, które pełnią funkcje gospodarcze. To gratka dla miłośników tramwajowej techniki! Sama zajezdnia jest zresztą nie lada atrakcją dla fanów komunikacji szynowej, bo Dzień Otwarty odbędzie się na niej po raz pierwszy.

A jeśli wolisz autobusy…?

Większość atrakcji skupiona będzie na Zajezdni Tramwajowej Gaj, ale nie tylko ona bierze udział w zabawie związanej z Dniem Otwartym. MPK Wrocław, w tym szczególnym dniu, pomyślało również o fanach komunikacji autobusowej! Bezpośrednio z Gaju będzie można dostać się na zajezdnię przy ul. Obornickiej – tam będzie można zwiedzić obiekt i dowiedzieć się wszystkiego o logistyce komunikacji autobusowej.

Chętnych będzie tam zawoził jeden z najnowszych Mercedesów w taborze wrocławskiego MPK. Po zakończonym oprowadzaniu odwiezie on uczestników z powrotem na zajezdnię przy ul. Kamiennej. A na niej również przewidziano atrakcję dla miłośników autobusów. Będzie można zobaczyć legendarnego Fredrusia – czyli kultowego Jelcza-ogórka, tyle że w wersji cabrio.

Przyjemne z pożytecznym – SZCZEPCIObus na Dniu Otwartym

Dobra zabawa to nie wszystko, co nas czeka w najbliższą sobotę w Zajezdni Gaj. Będzie można zrobić także coś dobrego dla zdrowia – swojego i najbliższych osób. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie można tam skorzystać ze SZCZEPCIObusa i zaszczepić się przeciwko COVID-19. Bez wcześniejszego umawiania się czy rejestracji.

A jeżeli o zdrowiu mowa, nie można zapomnieć o najcenniejszym leku, jakim jest krew. Jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków i innych przewlekle chorych. Będzie można ją oddać podczas Dnia Otwartego na specjalnie zorganizowanym stanowisku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Wrocławskie MPK ma doświadczenie w organizowaniu imprez pełnych atrakcji, ale także zupełnie bezpiecznych. Ubiegłoroczny Dzień Otwarty MPK odbył się przy zachowaniu rygorystycznych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Tak będzie i w najbliższą sobotę.

MPK Wrocław czeka na Was w sobotę, 2 października, od godziny 10 do 16 w Zajezdni Tramwajowej Gaj przy ul. Kamiennej.

NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE DNIA OTWARTEGO:

  • Nauka jazdy tramwajem,
  • muzyka na żywo,
  • gra miejska,
  • zwiedzanie zajezdni (od 10:30 co 30 minut),
  • wycieczka do zajezdni autobusowej,
  • wystawa zabytkowego taboru,
  • atrakcje dla dzieci, m.in.: dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy z animatorami,
  • food trucki,
  • stoiska tematyczne z atrakcjami od patnerów MPK,
  • …i wiele innych!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022