Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Potańcówka ze SZCZEPCIObusem. Gdzie można zaszczepić się w ten weekend?

Facebook

Kolejna okazja, by zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień wrocławskiego MPK. Przewoźnik spodziewa się, że SZCZEPCIObusa odwiedzi w ten weekend pięciotysięczna osoba. Dodatkowo każdy zaszczepiony otrzyma upominek.

SZCZEPCIObus parkuje już nie tylko we Wrocławiu – coraz śmielej przekracza granice miasta i zagląda do sąsiednich miejscowości. W sobotę (21 sierpnia) o 13:30 odwiedzi Strzeszów w gminie Wisznia Mała, gdzie tego dnia odbędą się dożynki.

Przewoźnik ustawia swój mobilny punkt szczepień wszędzie tam, gdzie gromadzi się wielu mieszkańców miasta. Dlatego też w sobotę od 16:30 SZCZEPCIObus stanie na jednym z ważniejszych placów Wrocławia – przy Narodowym Forum Muzyki, w miejscu III Wielkiej Wrocławskiej Potańcówki Wolności zaplanowanej na ten dzień.

W niedziele natomiast będzie można go spotkać pod dwoma wrocławskimi parafiami.

Zdrowie jest najcenniejszym prezentem, jaki możemy sprawić sobie i swoim bliskim. Cieszymy się, że tak wiele osób ustawia się w kolejce do naszego SZCZEPCIObusa niezależnie, gdzie się pojawimy – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Ci, którzy zaszczepią się w SZCZEPCIObusie w ten weekend, mogą jednak liczyć na dodatkowy podarunek – vouchery na zwiedzanie Centrum Historii „Zajezdnia” – dodaje. SZCZEPCIObus kursuje dopiero od 1 lipca, a prawdopodobnie już w najbliższy weekend zaszczepi pięciotysięczną osobę. Dla niej przewoźnik przygotował specjalną nagrodę.

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia, wziąć ze sobą dokument (dowód osobisty czy paszport) i… ustawić się w kolejce do autobusu. Autobus – mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest natomiast Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET.

 

HARMONOGRAM:

21 sierpnia – sobota

  • 13:30 – 16:00 Strzeszów (gmina Wisznia Mała) przy ulicy Osiedlowej 13
  • 16:30 – 19:00 Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1

22 sierpnia – niedziela

  • 9:00 – 12:00 Kościół Św. Trójcy przy ulicy Krzyckiej 42
  • 12:30 – 16:00 Parafia Miłosierdzia Bożego, Jagodno przy ulicy Jagodzińskiej 3/5

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj