Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

,,Powiat Wrocławski na dwóch kółkach” – przewodnik rowerowy po Powiecie Wrocławskim [artykuł sponsorowany]

Facebook

Zwiedzanie świata na rowerze to przygoda, o której myśli i marzy wiele osób. Nic w tym dziwnego, bowiem podróże rowerowe są w zasięgu każdego, kto tylko ma na to ochotę i wystarczający zapał. Czas zacząć od tras rowerowych w Powiecie Wrocławskim!

/fot. fb. Powiat Wrocławski

Nic prostszego, tym bardziej, że Zarząd Powiatu Wrocławskiego oddaje w Państwa ręce przewodnik rowerowy ,,Powiat Wrocławski na dwóch kółkach” – walory krajobrazowo-turystyczne opisane w przewodniku, które pozwolą na wyznaczenie kierunków najbardziej Państwa interesujących. Wyprawy rowerowe do najpiękniejszych zakątków Powiatu Wrocławskiego, które łączą wysiłek fizyczny z przeżywaniem piękna pokonywanych tras i odwiedzanych miejsc, to ciekawy pomysł na rodzinne wypady – weekendy, wakacje. To połączenie radości z jazdy na rowerze z przemyślanym programem zwiedzania.

Jeśli pomysł na aktywne spędzenie urlopu czy wolnego czasu jest Państwu bliski, to zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem przewodnika.

/materiały prasowe

Obszar Powiatu Wrocławskiego wyróżnia się powiększającą z roku na rok zabudową terenu, czy też rosnącą liczbą mieszkańców. Jest on obszarem wypoczynku zarówno dla mieszkańców powiatu jak i mieszkańców miasta Wrocław oraz dla odwiedzających. Powiat Wrocławski – zielony, tajemniczy, piękny stał się bardzo atrakcyjnym miejscem, również dla rowerzystów

– mówi Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego Wiesław Zając.

Nowe trasy rowerowe, które powstały w ostatnich latach, zbliżyły standard uprawiania turystyki rowerowej w Powiecie Wrocławskim do takiego, jakim od lat mogą cieszyć się mieszkańcy innych europejskich krajów.

Dzięki temu podróże rowerowe w naszym regionie powoli przestają być rozrywką z pogranicza sportów ekstremalnych i stają się łatwiej dostępne dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Bo europejski styl uprawiania turystyki rowerowej to oddzielone od ruchu samochodowego drogi rowerowe, biegnące w naturalnym środowisku, bezpieczne dla osób w każdym wieku, dla rodziców z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych. Wykorzystanie naturalnego potencjału Powiatu Wrocławskiego jest w zasięgu ręki – wystarczy rower i w drogę

– rekomenduje Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

Dwadzieścia dwie trasy rowerowe, pełne tajemniczych miejsc i ciekawych zabytków w pigułce w postaci przewodnika ,,Powiat Wrocławski na dwóch kółkach”. Wystarczy tylko siadać i ruszać w Świat, którego jeszcze nie znacie, a jeśli nawet, to z pewnością w Przewodniku znajdą Państwo coś, co może jeszcze zaskoczyć. Do dzieła!

„Nic nie może się równać z prostą przyjemnością jazdy na rowerze” – John F. Kennedy.

/materiały prasowe

Budowa infrastruktury rowerowej jest istotnym zadaniem dla Powiatu Wrocławskiego, dlatego też opracowany został także dokument, w którym zebrano wnioski i wskazówki dotyczące kierunków i możliwości rozwoju ruchu rowerowego na obszarze naszego powiatu pt. ,, Możliwości rozwoju infrastruktury rowerowej w powiecie wrocławskim”, który już wkrótce pojawi się w Systemie Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego wroSIP, moduł z mapą  „Drogi dla rowerów”. Dzięki mapie będzie można przeanalizować przebieg istniejących dróg dla rowerów, a także sprawdzić, w których miejscowościach inwestycje z zakresu infrastruktury rowerowej są w trakcie realizacji. Mamy nadzieję, że opracowanie wraz z przewodnikiem przyczynią się do popularyzacji idei zrównoważonego transportu oraz rozwoju ruchu rowerowego, turystyki i rekreacji rowerowej na obszarze naszego powiatu.

Przewodnik rowerowy „Powiat wrocławski na dwóch kółkach” jest do pobrania w  wersji pdf na stronie tutaj. 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023