Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Poznaliśmy program Fundacji Olgi Tokarczuk oraz datę premiery nowej książki noblistki

Facebook

Poznaliśmy już program Fundacji Olgi Tokarczuk. „Przyszłość”, „Równość”, „Twórczość” i „Czułość” – na tych właśnie filarach będzie skupiała się jej działalności.

źródło: materiały prasowe

 

Poznaliśmy również Zarząd Fundacji w skład, której wchodzi: Grzegorz Zygadło – prezes Zarządu Fundacji, Izabella Kaluta – wiceprezeska Zarządu Fundacji i Zbyszko Fingas – członek Zarządu Fundacji.

W ramach wydarzeń zaplanowanych przez Fundację artyści, naukowcy i kuratorzy spróbują zaprojektować nowy świat. Fundacja w szczególny sposób wspierać będzie twórczość kobiet…

Informuje Izabella Kaluta – wiceprezeska Zarządu Fundacji Olgi Tokarczuk

 

We współpracy z Fundacją Powszechnego Czytania, Wrocławskim Domem Literatury oraz Wrocławiem i Krakowem – Miastami Literatury UNESCO, Fundacja rusza także z programem edukacyjnym „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”, na który złoży się szereg działań…

W planach jest również organizowanie konkursów dla uczniów czy podcast dla licealistów.

Fundacja podkreśla także, że zależy jej, aby w szczególności rozwijać społeczną debatę dotyczącą praw zwierząt…

Informuje Grzegorz Zygadło – prezes Zarządu Fundacji Olgi Tokarczuk wraz z Izabellą Kalutą – wiceprezeską Zarządu Fundacji.
Raz w miesiącu będą organizowane specjalne debaty, a pierwsza z nich 11 października zamknie Tydzień Noblowski i dotyczyć będzie właśnie praw ludzi i praw zwierząt.

12 listopada będzie miała miejsce premiera pierwszej książki Olgi Tokarczuk po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla. „Czuły narrator”…

Więcej o książce opowiedział Waldemar Popek – zastępca redaktor naczelnej Wydawnictwa Literackiego…

W książce znajdzie się również Mowa Noblowska.

W związku z rocznicą przyznania Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla wersja cyfrowa jej dzieł zostanie zdeponowana w „Bibliotece Końca Świata”, która powstała obok „Spichlerza Końca Świata”, magazynu z nasionami gromadzonymi na wypadek katastrofy na Spitsbergenie…

 

Informuje Jędrzej Sablewski z Piql Polska. Jeśli archiwa narodowe ulegną zniszczeniu, najważniejsze dzieła ludzkości będzie można odzyskać ze spitsbergeńskiej biblioteki.

 

Działania fundacji rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Przed nami seria spacerów performatywnych po willi Karpowiczów, która stanie się siedzibą Fundacji Olgi Tokarczuk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj