Radio Gra Wrocław

Poznaliśmy wiosenny repertuar Wrocławskiego Teatru Lalek

Składać się będzie z 9 tytułów przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, a także sześciu kreatywnych warsztatów oraz cyklu SŁUCHAJ! Co znajdzie się w programie?

/fot. fb. Wrocławski Teatr Lalek

Na scenę po przerwie wracają dawno nie grane: BURZA, TESLA VS EDISON oraz OPOWIEŚCI Z WIELKICH BLOKÓW. W tym ostatnim spektaklu rolę główną gra głuchoniema aktorka, Dominika Kozłowska.

OPOWIEŚCI Z WIELKICH BLOKÓW

Spektakl dla całej rodziny, łączący w sobie słowo, obraz i ekspresję Polskiego Języka Migowego. Opowiada o tym, jak można radzić sobie z uczuciami powodowanymi przez wykluczenie: samotnością, złością, tęsknotą. W spektaklu świat Głuchych i świat słyszących przenikają się twórcy. Chcą w ten sposób pokazać, że komunikacja mimo różnic i podziałów jest możliwa. A najtrudniejszymi barierami do pokonania bywają te, które sami stawiamy.

Data: 16, 17, 18, 19, 21.03

17 i 19.03 (spektakl z tłumaczeniem na PJM)

TESLA VS EDISON | 6+

Historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich… czy aby na pewno grał fair? Spektakl o ogromnym potencjale edukacyjnym. Promuje postawę dociekliwości poznawczej, konsekwencje w osiąganiu obranych celów.

Data: 23, 24, 25, 26, 28.03

26.03 (wprowadzenie w j. ukraińskim)

BURZA | 6+

Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność „Czarodziejskiego fletu”, Elżbieta Chowaniec – Marek Zákostelecký postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką, tym razem wzięli na warsztat „Burzę” Shakespeare’a. W ich interpretacji rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny. Szybkie tempo, humor i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że spektakl od początku przykuwa uwagę najmłodszych i do końca trzyma ich w napięciu niczym najlepsze powieści Juliusza Verne’a. Shakespeare dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami.

Data: 30 i 31.03 i 1, 2, 4, 5.04

Szczegółowy repertuar znajdziecie na stronie teatru tutaj.