Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Poznaliśmy wyniki pierwszego naboru do Mikrograntów!

Facebook

W ramach lutowego naboru do Mikrograntów mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia razem z Wrocławskim Instytutem Kultury oraz Fundacją Umbrella zrealizują 36 nowych inicjatyw.

/materiały prasowe/Wrocławski Instytut Kultury

Przez pierwsze dwa tygodnie lutego zespół Mikrograntów zbierał propozycje na projekty z zakresu animacji, edukacji, rekreacji i wielu innych działań o charakterze integracyjnym i kulturotwórczym. Łącznie do trzech ścieżek spłynęły aż 162 inicjatywy, z których ekspertki i eksperci wskazali do realizacji 36 projektów.

Wybrane pomysły otrzymają wsparcie finansowe nawet do 10 tysięcy złotych brutto, a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Wybrane projekty ze wszystkich ścieżek

Wśród finałowych inicjatyw w grupie od 13 do 21 wybrano między innymi na recyklingowy piknik na Kozanowie czy wspólne sadzenie roślin na Grunwaldzie.

Z kolei w ramach ścieżki grup nieformalnych wybrano rodzinne warsztaty z programowania i budowania robotów domowych.

Wybrane projekty ze ścieżki NGO z pewnością przyciągną miłośników i miłośniczki sztuki. Spośród 8 zwycięskich pomysłów znalazły się warsztaty teatralne i filmowe oparte na kultowym poemacie „Dezyderata” czy międzypokoleniowe zajęcia z fotografii sportowej.

Listę pozostałych projektów znajdziecie tutaj.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Mikrograntów będą bezpłatne, a ich realizacja potrwa do końca czerwca. Kolejna szansa na zgłoszenie swojego pomysłu na działania w mieście już w maju. Szczegóły drugiego w tym roku naboru pojawią się z początkiem kwietnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023