Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pracowniku, czy jesteś zaszczepiony? Apel MPK Wrocław do rządu

Facebook

Pracodawca powinien mieć możliwość dowiedzenia się, czy jego pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 – apeluje wrocławskie MPK. Miejska spółka apeluje do rządu o zmianę prawa tak, by zwiększyć bezpieczeństwo współpracowników, podróżnych i innych osób.

W przesłanym dziś do premiera przez prezesa MPK Wrocław Krzysztofa Balawejdera apelu chodzi o to, by rada ministrów zaproponowała takie rozwiązania prawne, które pozwolą pracodawcom na dowiedzenie się, czy konkretny pracownik jest zaszczepiony, czy przebył zakażenie SARS-COV-2 lub czy posiada aktualny negatywny wynik testu w kierunku zakażenia tym wirusem.

„W wyniku wprowadzonych zmian legislacyjnych pracodawca winien mieć prawo do powyższych informacji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, jak i osobom trzecim” – czytamy w piśmie, które wysłał dziś (16.09) do premiera prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Bezpośrednim impulsem do wystosowania apelu był pierwszy od kilku miesięcy przypadek zachorowania na COVID-19 przez osobę zatrudnioną w spółce.

– Pracownik przebywał na kwarantannie i nie miał kontaktu z innymi pracownikami ani pasażerami – informuje prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Życzę Mu szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

Informacja o tym, czy pracownik jest zaszczepiony i czy przeszedł zachorowanie na COVID‑19 jest szczególnie istotna właśnie w przedsiębiorstwach transportowych. Kierowcy i motorniczowie każdego dnia mają bowiem bliski kontakt z setkami pasażerów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022