Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Prawie 13 milionów złotych na równe chodniki i inne udogodnienia dla przechodniów. To miejski „program pieszy”

Facebook

Nie tylko jezdnie wymagają we Wrocławiu pilnej naprawy. Magistrat chce w tym roku wydać prawie 13 milionów złotych na remonty chodników. Trwa program poprawy ruchu pieszego, dzięki któremu w końcu będziemy mogli stąpać po w miarę równych trotuarach.

Wrocławscy przechodnie nie ukrywają, że jest co poprawiać – nie tylko jeżeli chodzi o samą nawierzchnię tras dla pieszych. Narzekają głównie rodzice z wózkami dziecięcymi

Te właśnie sugestie mieszkańców mają być brane pod uwagę przez magistrat:

– mówi Małgorzata Szafran z ratusza. Jak jednak dodaje, urzędnicy polegają jednak nie tylko na zgłoszeniach od obywateli:

Co ważne – program przewiduje remonty nie tylko w centrum:

Wyniesione przejścia dla pieszych dotyczą co raz większej liczby osiedlowych ulic. A wspomniane przystanki wiedeńskie pojawić się mają w ciągu ul. Traugutta.

Oczywiście to, że miasto weźmie się za chodniki na peryferiach nie oznacza wcale, że w ogóle nie będzie inwestowało w ruch pieszy w ścisłym centrum. Bo i tu planowane są różne zadania. Jedno z najważniejszych to nowe zebry na trasie W-Z. Tutaj za urzędnikami bardzo trudne prace związane z projektowaniem przejścia:

– mówią Małgorzata Szafran i oficer pieszy Tomasz Stefanicki. To jedna z tych inwestycji, które przez przechodniów są najbardziej wyczekiwane:

Ale poprawa ruchu pieszego to przecież nie tylko budowa chodników i pasów.

– uzupełnia Szafran. Do tej pory parkowanie udało się uporządkować m.in. w rejonie Podwala, Świdnickiej i Kościuszki (w okolicy sądu i komendy wojewódzkiej).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj