Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Prawie 17 mln zł dla Wojskowego Szpitala Klinicznego na sprzęt medyczny

Facebook

Prawie 17 mln zł otrzymał 4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu na zakup sprzętu medycznego. Symboliczny czek na tę kwotę przekazali w poniedziałek dyrekcji szpitala minister zdrowia Adam Niedzielski i podsekretarz stanu w MON Michał Wiśniewski.

/materiały prasowe/

Pieniądze, które otrzymał wrocławski szpital, to środki unijne z projektu „Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia” – podała w komunikacie rzeczniczka 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Marzena Kasperska.

Dzięki pozyskanym środkom szpital kupi m.in. nowy rezonans magnetyczny, gammakamerę oraz neuronawigację.

Rezonans magnetyczny służy do obrazowania narządów wewnętrznych. Gammakamera, inaczej kamera scyntygraficzna, to urządzenie diagnostyczne, służące do badania narządów, do których wcześniej wprowadzono radioizotop. Dzięki tej metodzie można wykluczyć lub potwierdzić chorobę nowotworową, na przykład kości, płuc czy tarczycy. Z kolei neuronawigacja to skomplikowany system wspomagający przeprowadzanie zabiegów neurochirurgicznych. Umożliwia lekarzowi precyzyjne wykonywanie operacji w obrębie głowy lub kręgosłupa.

Jak podano w komunikacie, symboliczny czek na kwotę niemal 17 mln zł przekazali w poniedziałek dyrekcji szpital minister zdrowia Adam Niedzielski oraz podsekretarz stanu w MON Michał Wiśniewski.

Mam nadzieję, że te pieniądze przysłużą się pacjentom, ale traktuję je także jako formę podziękowania za to, co robili państwo podczas pandemii, za ten ogromny trud włożony w leczenie chorych. Szpital wojskowy zasłynął z diagnozowania pierwszych pacjentów z Wuhan. Te europejskie środki pozwolą odnowić potencjał, a nawet zwiększyć możliwości diagnostyczno-terapeutyczne

– powiedział cytowany w komunikacie Niedzielski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj