Radio Gra Wrocław

Prawie 250 mln zł na termomodernizację budynków w regionie

Prawie 250 mln zł środków unijnych przekaże samorząd województwa dolnośląskiego na termomodernizację budynków użyteczności publicznej w regionie. Większość pieniędzy, pochodzących z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, trafi do miejscowości na południu regionu.

/pixabay

Marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz w środę podczas konferencji prasowej poinformował, że w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji zostanie zrealizowanych 29 projektów termomodernizacyjnych na łączną kwotę prawie 170 mln zł. Wnioski o dofinasowanie składały samorządy z południa regionu do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Ponad 76 mln zł na termomodernizację budynków użyteczności publicznej zostanie też przekazanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W tym konkursie startowały samorządy z całego regionu.

Jak powiedział wicemarszałek Wojciech Bochnak, zarząd województwa zdecydował o dodatkowym przekazaniu 20 mln zł ze środków własnych na termomodernizację budynków użyteczności publicznej dla projektów, które uzyskały pozytywną opinię. Pieniądze zostaną przekazane na termomodernizację m.in. szkół, żłobków, urzędów czy MOP-sów.

źródło: PAP