Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Prawie pół tysiąca kierowców bez prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości

Facebook

Blisko pięćset osób od stycznia tego roku, straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Od wejścia w życie nowych przepisów policjanci, dla kierowców nie stosujących się do kodeksu ruchu drogowego nie mają litości.

Od chwili wprowadzenia nowelizacji przepisów daje się zauważyć, że wielu kierowców dostosowało się do nich, zmieniając swój styl jazdy. Niestety, jak się okazuje, nie wszyscy. Tylko od stycznia 2016 r. dolnośląscy policjanci zatrzymali już 472 kierujących, którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50, a nawet 100 km/h.

Od maja do grudnia 2015 roku patrol drogowy zatrzymał 1700 dokumentów uprawniających do jazdy. Najgorzej w statystykach wypada powiat wrocławski. Wszystkim zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano prawo jazdy, na trzy miesiące.

Wcześniej jazda samochodem bez uprawnień była traktowana jak wykroczenie, po zmianie przepisów w maju 2015 roku jest to przestępstwo, za które grozi grzywna lub nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024