Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Prezes MPK: „Bardzo dziękuję wszystkim radnym”

Facebook

Krzysztof Balawejder, prezes MPK podziękował radnym za przegłosowanie uchwały podnoszącej ceny biletów komunikacji miejskiej. Radni na czwartkowej sesji głosami 23 do 13 przyjęli uchwałę, która wejdzie w życie 1 stycznia 2021 roku. Bilet jednorazowy podrożał o 1,20 zł, półgodzinny o 1 zł, a całodobowy 4 zł. W górę poszła również cena biletów okresowych, ale mieszkańcy, którzy korzystają z aplikacji Nasz Wrocław i rozliczają PIT we Wrocławiu nie zapłacą więcej.

Treść oświadczenia prezesa MPK, Krzysztofa Balawejdera:

Bardzo dziękuję wszystkim Radnym Rady Miejskiej Wrocławia, którzy poparli projekt nowej taryfy biletowej w komunikacji miejskiej. Nigdy nie ma dobrego czasu na podwyżki, tym bardziej dziękuję za wzięcie współodpowiedzialności za dalszy rozwój wrocławskiego MPK.

 

Wszystkich pragnę zapewnić, że KAŻDA ZŁOTÓWKA UZYSKANA DZIĘKI PODWYŻCE OPŁAT ZA PRZEJAZDY ZOSTANIE ZAINWESTOWANA W TABOR I TOROWISKA.

 

– Tylko w tej chwili wymieniamy torowiska w 11 miejscach. Wydamy na to w tym roku 80 mln.

– W poniedziałek zaczęła się modernizacja pierwszego z 47 tramwajów.

– W sobotę rano podpisujemy umowę o wartości 20 mln zł. na remont torowiska wzdłuż ul. Olszewskiego.

– W przyszłym tygodniu rozstrzygamy przetarg na nowe tramwaje (25 plus 21 szt.)

– W sierpniu przyjadą pierwsze z 60 nowych autobusów Mercedesów Citaro 2.

– W ubiegłym roku kupiliśmy 50 nowych przegubowych Mercedesów.

 

Fakty i liczby a nie emocje niech będą podstawą do oceny działań podejmowanych przez Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i MPK Wrocław. 

Zapewniam, że z niezmienną konsekwencją będziemy walczyć o poprawę stanu wrocławskiej komunikacji w ramach TORYwolucji i zakupów taboru. Jestem pewien, że już niedługo, faktami, przekonamy tych, którzy dziś głosowali „przeciw” że pieniądze na rzecz komunikacji miejskiej to bardzo dobra inwestycja dla Wrocławia i jego Mieszkańców.

(-) Krzysztof Balawejder Prezes Zarządu MPK

.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023