Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Problem z „detką”

Facebook

Jeden problem komunikacyjny na Krzykach rozwiązali, ale… stworzyli tym samym drugi, na sąsiedniej Klecinie. Urzędnicy Wydziału Transportu w magistracie wciąż mają problem z mieszkańcami niezadowolonymi ze zmian tras autobusów po otwarciu pętli przy ul. Racławickiej.

fot. facebook.com/mpkwroc

Przypomnijmy: urzędnicy zabierają z ul. Skarbowców i Sowiej autobus 126, który skierują na nową pętlę. W zamian mieszkańcy tych okolic mieli otrzymać dostęp do trasy 125, ale problem w tym, że prowadzi ona na około, więc rada osiedla Krzyki-Partynice oprotestowała decyzję. Magistrat zwołał konsultację, w efekcie których przez Skarbowców pojedzie również pośpieszny autobus „D”.

Ale to nie spodobało się mieszkańcom osiedla Klecina, gdzie „detka” kończy trasę. Bo jej zmiana powoduje, że klecinianom wydłuży się podróż do centrum. W dodatku autobus ominie punkt przesiadkowy na pętli Krzyki.

Magistrat tłumaczy, że rada osiedla Klecina nie protestowała przeciwko zmianie, kiedy trwały społeczne konsultacje nowych tras MPK. Problem jednak w tym, że… w ogóle nie została do nich zaproszona. Szykuje więc nam się kolejne pismo i, zapewne, kolejny protest w obronie komunikacyjnych tras na południu miasta.

Dodajmy, że zmiany mają wejść w życie w sobotę za tydzień (21.01).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj