Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Prowadzisz firmę i odniosłeś starty spowodowane katastrofą ekologiczną na Odrze? Do końca roku możesz starać się o odszkodowanie!

Facebook

Do końca roku firmy poszkodowane przez skutki katastrofy ekologicznej na Odrze mogą składać wnioski o pomoc do ZUS. Przedsiębiorcy mogą otrzymać 3010 zł za każdego ubezpieczonego pracownika. Zanim firma zdecyduje się jednak na wysłanie wniosku, musi sprawdzić, czy należy jej się pomoc.

Rzeczniczka wyjaśnia, że pomoc przewidziana w ustawie obejmuje między innymi przedsiębiorców, którzy prowadzą nad Odrą działalność między innymi w zakresie turystyki, noclegu, gastronomii, rybołówstwa, kultury, rozrywki, sportu i rekreacji.

Do kogo jest skierowane świadczenie?

– mówiła Iwona Kowalska-Matis, rzeczniczka regionalna ZUS województwa dolnośląskiego.

Aby złożyć wniosek trzeba spełnić pewne warunki

Na Dolnym Śląsku wnioski nie cieszyły się sporym zainteresowaniem

Wnioski dostępne są na stronie ZUSu

Warto zaznaczyć, że aby uzyskać pomoc, konieczne jest wykazanie niższego przychodu w sierpniu 2022 roku, o co najmniej 50 procent, w stosunku do przychodu uzyskanego w lipcu 2022 roku, czerwcu 2022 roku albo sierpniu 2021 roku. Jednorazowa wypłata (za sierpień 2022 r.) w kwocie 3 010 zł za każdego ubezpieczonego spełniającego warunki ustawowe  jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych i składki na ubezpieczenie zdrowotne. Nie podlega także potrąceniom i egzekucji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024